Nowości

Nikogo nie dziwi, że Instagram testuje reklamy w Reels

Instagram umieszcza reklamy niemal wszędzie w swojej aplikacji, a teraz trafiają do Reels. Firma twierdzi, że dzisiaj rozpocznie testowanie reklam w swoim produkcie do kopiowania TikTok w Indiach, Brazylii, Niemczech i Australii. W najbliższych miesiącach planowane jest rozszerzenie tej grupy. Reklamy mogą trwać do 30 sekund, podobnie jak Klipy, i będą wyglądać podobnie do tych, które widzisz w historiach, ponieważ są pionowe i pełnoekranowe. Jednak w przeciwieństwie do tych reklam fabularnych ludzie mogą komentować, polubić, przeglądać, zapisywać, udostępniać i pomijać je w Reels.

Szersza firma Facebook zaprezentowała również swoje nowe reklamy naklejek do relacji na Facebooku, które zostaną przetestowane z wybranymi reklamodawcami i twórcami w nadchodzących tygodniach. Firma ogłosiła je w zeszłym miesiącu, myśląc, że naklejki to tylko te urocze naklejki, ale można je również dotknąć, aby kupić produkt. Twórcy otrzymają część przychodów, a przykład możesz zobaczyć poniżej.

Reklamy z naklejkami zostaną przetestowane na Facebooku, a twórcy otrzymają część dochodów z ich treści.
: Instagram

Reklamy w Reels nie są zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że biznes Facebooka jest zbudowany wokół nich. Bardziej nieoczekiwane jest to, że firma wprowadziła zakupy do Reels na całym świecie przed mi, ale możliwe, że Instagram nie chciał odciągać ludzi od formatu za pomocą spójnych reklam wciśniętych między rzeczywistą treść. Szef Instagrama, Adam Mosseri, zauważył nawet, że od stycznia nie był jeszcze „zadowolony” z tej funkcji.

Dzięki reklamom z naklejkami więcej osób może stać się wpływowymi, a lokowanie produktu może wyglądać bardziej ekologicznie niż wyraźny okrzyk marki, za promowanie której ktoś płaci. W przykładowej makiecie naklejka zawiera informację, że jest „sponsorowana”, ale czcionka jest cienka i dyskretna – spodziewam się, że ludzie przegapią to małe zastrzeżenie, a także prawdopodobnie nie będą wiedzieć, że osoby, które je publikują, otrzymują prowizję od jakiejkolwiek sprzedaży zrobiony.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook