Różności i nowinki technologia

Nikola przestaje pracować przy projektach elektrycznych skuterów wodnych i ATV

Firma Nikola, zajmująca się transportem bezemisyjnym, zamknęła swój tak zwany oddział Powersports i wstrzymuje prace nad elektryczną jednostką pływającą i pojazdem terenowym ogłoszonym po raz pierwszy w kwietniu 2019 r. Nikola wstrzymała prace nad projektami w ramach większego nacisku na skupienie się na uzyskaniu swoją pierwszą ciężarówkę napędzaną wodorem po kilku potknięciach w 2020 roku.

„Wciąż posiadamy prawa do NZT i WAV i wstrzymaliśmy projekty. Możemy rozważyć pójście z nimi do przodu później ”- mówi rzecznik The Verge. „Obecnie koncentrujemy się na transporcie komercyjnym i infrastrukturze wodorowej”.

Zdjęcia: Sean O’Kane / The Verge

Nikola rozpoczął poszukiwania elektrycznego skutera wodnego już w 2017 roku, po tym, jak wykupił jeden z bardziej obiecujących startupów pracujących nad tym pomysłem. Pojazd terenowy był swego rodzaju hybrydą, łączącą stylistykę wydmowego buggy z wygodami występującymi w samochodach osobowych, takimi jak klimatyzacja. Nikola obiecał, że tak zwany pojazd NZT uzyska 590 koni mechanicznych i 150 mil zasięgu. Miał wejść na rynek w tym roku po cenie wywoławczej 80 000 dolarów.

Oba pojazdy Powersports były głównym tematem corocznej imprezy Nikoli w 2019 r., Ale w szczególności NZT zawsze wydawało się być potencjalnym źródłem dochodów dla startupu, biorąc pod uwagę zainteresowanie, jakie wzbudził w przemyśle obronnym.

Dywizja Powersports nie jest pierwszą ofiarą trudnego roku 2020 Nikoli. Projekt pick-upa startupu rozpadł się po kłótni z General Motors, która wspierała Nikolę, zanim zaczęły latać oskarżenia o oszustwo.

Nikola ogłosił śmierć swojej dywizji Powersports w czwartek po południu wraz z wynikami finansowymi za 2020 rok. Firma odnotowała stratę w wysokości 384 milionów dolarów za rok, chociaż zakończyła rok 2020 z 840 milionami dolarów w banku, dzięki pieniądzom, które wygenerowała, gdy weszła na giełdę na początku roku.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook