FotoNowościTelefony

Nokia X20 firmy HMD została zaprojektowana tak, aby wytrzymać trzy lata

HMD ogłasza dziś sześć nowych urządzeń klasy średniej, na czele z Nokia X20, słuchawką klasy średniej, której cena zaczyna się od 349 EUR / 299,99 GBP (około 415 USD). Zostanie wydany na „wybranych rynkach globalnych”, takich jak Wielka Brytania, począwszy od przyszłego miesiąca, ale nadal czekamy na HMD, aby potwierdzić dokładne ceny i dostępność w USA. W zeszłym tygodniu korzystałem z telefonu, na którym działało oprogramowanie prawie gotowe, co wystarczyło, aby uzyskać wstępne wrażenia na temat urządzenia.

Szczerze mówiąc, Nokia X20 nie jest najbardziej ekscytującym urządzeniem. Ale obietnice HMD dotyczące ciągłego wsparcia oprogramowania i sprzętu dla telefonu sprawiają, że jest on atrakcyjny.

Nokia X20 jest specyfikacją podobną do urządzenia w tym przedziale cenowym. Jest zasilany przez skromny procesor Qualcomm Snapdragon 480 w połączeniu z 6 lub 8 GB pamięci RAM (moje urządzenie ma 6 GB), 128 GB rozszerzalnej pamięci i baterią 4470 mAh. Ma 6,67-calowy wyświetlacz 1080p 60 Hz z małym wycięciem i czterema tylnymi kamerami, w tym ultraszerokim, makro i czujnikiem głębokości.

Po prawej stronie urządzenia znajduje się zamontowany z boku czujnik odcisków palców.

Firma twierdzi, że zapewni trzy lata comiesięcznych aktualizacji zabezpieczeń dla X20 po uruchomieniu, trzy lata aktualizacji systemu operacyjnego i aby upewnić się, że sprzęt nie odda ducha przed zakończeniem wsparcia oprogramowania, przedłuża również normalną gwarancję producenta o dodatkowy rok. „W większości miejsc” – mówi rzecznik firmy – „wydłuża to okres do trzech lat”. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Nokia X20 powinna nadal być objęta gwarancją, gdy otrzyma aktualizację do Androida 14.

Jednak w przeszłości HMD generalnie dobrze radził sobie z aktualizacjami swoich telefonów z biegiem czasu Komputerowy światjest Narzędzie do śledzenia aktualizacji Androida 11 informuje, że ostatnio jest bardziej powolny. Niedawno HMD zaktualizował swoje Nokie 8.1 i Nokia 3.2, które zostały wydane w 2018 i 2019 roku, do Androida 11 w ramach planu aktualizacji, który obejmuje kilkanaście swoich urządzeń.

Trzy lata aktualizacji zabezpieczeń to trochę mniej niż cztery lata, które Samsung ostatnio powiedział, że będzie oferował swoim urządzeniom Galaxy, ale gwarancja Samsunga waha się od jednego do dwóch lat, w zależności od tego, czy jesteś w USA, czy w Wielkiej Brytanii. Firma Apple niedawno zaktualizowała swój iPhone 6S z 2015 r. Do iOS 14 (pięć lat po premierze), ale jego standardowa ograniczona gwarancja obejmuje również zazwyczaj tylko nowe telefony na okres od jednego do dwóch lat.

Oprócz dążenia do trzech lat użytkowania, HMD podjął również kilka innych decyzji dotyczących telefonu Nokia X20 w imię bycia przyjaznym dla środowiska. Po pierwsze, w UE dołącza do Apple i innych, nie włączając w pudełku zasilacza, tylko kabel USB-C. Co ty robić get in the box to w 100% kompostowalne etui na telefon. To fajny pomysł na wyprodukowanie walizki, która nie trafi na wysypisko, ale używanie samego akcesorium jest frustrujące. Część obudowy, która zakrywa regulator głośności telefonu, po prostu nie jest wystarczająco elastyczna, co utrudnia naciśnięcie boku przycisku, który chciałem.

Z tyłu telefonu znajdują się cztery aparaty.

Kompostowalna obudowa X20 może przeszkadzać.

Szybkość i wydajność telefonu były ogólnie w porządku, ale od czasu do czasu widziałem zacinanie się podczas szybkiego przełączania się między aplikacjami, co spowodowało, że zastanawiałem się, jak ten telefon będzie działał po trzech latach aktualizacji systemu operacyjnego. Poza tym nie miałem żadnych problemów z wydajnością w codziennym użytkowaniu. X20 obsługuje sub-6GHz 5G, co nie ma teraz dla ciebie większego znaczenia, ale może za trzy lata.

Poniżej możesz znaleźć wybrane próbki zdjęć, ale w moim czasie z telefonem byłem rozczarowany wydajnością aparatu Nokia X20. Telefon ma łącznie cztery tylne aparaty: 64-megapikselowy aparat główny, 5-megapikselowy ultraszerokokątny, 2-megapikselowy czujnik głębi i 2-megapikselowy makro.

Wydajność w świetle dziennym jest ogólnie dobra, ale gdy rzeczy są słabiej oświetlone, szybko zaczynasz tracić szczegóły i definicję. Ani aparat ultraszerokokątny, ani aparat do makrofotografii nie mają rozdzielczości pozwalającej na robienie porządnych zdjęć, a szczególnie 2-megapikselowy aparat do makrofotografii jest bezcelowym i zastanawiającym inkluzją.

Nokia X20 firmy HMD nie może twierdzić, że jest flagowym hitem, ale jej skromna cena i obietnice HMD dotyczące dalszego wsparcia mogą sprawić, że będzie to bezpieczny i niezawodny smartfon, jeśli o to ci chodzi.

Fotografia: Jon Porter / The Verge

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook