GryNowości

Nowa aktualizacja Sony PS5 zawiera zaskakujące ulepszenia obsługi HDR i 120 Hz

Nowa aktualizacja oprogramowania Sony PS5 jest już dostępna i zawiera zaskakujące ulepszenia w obsłudze HDR i 120 Hz. Chociaż Sony już wyszczególniło dużą nową funkcję, która umożliwia graczom przechowywanie – ale nie granie – w gry PS5 na zewnętrznym dysku twardym, istnieje również nowa opcja automatycznego przełączania wyjścia wideo na inny niż HDR, gdy używasz gry lub aplikacji, która tego nie robi. nie obsługują HDR.

Jest to kluczowe ulepszenie dla osób używających HDR na PS5, ponieważ teraz oznacza, że ​​nie musisz już zagłębiać się w menu ustawień, aby ręcznie wyłączać HDR podczas przeglądania zawartości SDR.

Oprócz tych zmian w HDR, ta aktualizacja dodaje również dwa nowe elementy sterujące HDMI w części systemowej menu ustawień PS5. Możesz teraz przełączyć odtwarzanie jednym dotknięciem, które automatycznie włączy podłączony telewizor po włączeniu PS5 i przełączeniu go na właściwe wejście. Możesz także przełączyć link do wyłączania zasilania, który umożliwia PS5 przejście w tryb spoczynku, jeśli wyłączysz telewizor podłączony do konsoli.

Nowe opcje HDR na PS5.

Nowe opcje HDMI dla PS5.

Dzięki tej aktualizacji firma Sony obsługuje również częstotliwość 120 Hz z większą liczbą monitorów PC. Jeśli masz monitor PC 1080p, który obsługuje 120 Hz, powinien teraz działać z tą częstotliwością odświeżania z PS5. Niestety, PS5 nadal nie obsługuje zmiennej częstotliwości odświeżania (VRR).

Ta najnowsza aktualizacja oprogramowania zawiera również lepsze opcje szybkiego wyłączania czatu w grze, opcję wyszukiwania zakupionych gier oraz możliwość ukrywania gier w bibliotece.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook