Oprogramowanie

Nowa aplikacja Bars na Facebooku pozwoli Ci rapować po gotowych bitach

Pomimo tego, że jestem irytującym hipsterem, zdecydowanie nie spodziewałem się tego: Facebook wydaje aplikację, która pozwoli użytkownikom publikować i udostępniać filmy z ich rapowaniem przez beaty, które są dostarczane przez aplikację TechCrunch).

Aplikacja nazywa się Bars, a jej głównym punktem sprzedaży jest to, że zapewnia bity i pozwala tworzyć na nich 60-sekundowe filmy z rapem. Według TechCrunch, możesz następnie opublikować wideo w kanale w stylu TikTok, gdzie ludzie mogą go obejrzeć i oznaczyć jako „ogień” (to znaczy, oczywiście, jeśli twoje umiejętności są równe). Aplikacja obiecuje również „studyjną jakość efektów wokalnych”, w tym rzeczywistą, uczciwą AutoTune. Mam nadzieję, że istnieje suwak, który przechodzi od „uczynienia mojego głosu znośnym” do „T-Pain”.

Aplikacja obiecuje również automatyczny słownik rymów dla tych, którzy podczas rejestracji w aplikacji zaznaczą się jako „początkujący”. Dla tych, którzy są bliżej poziomu „Advanced”, obiecuje również tryb Freestyle, który daje osiem losowych słów, które można wykorzystać w 16-taktowym rapie bez mankietu.

Czy masz coś niższego?

Jeśli masz ochotę odłożyć kilka barów, mam złe wieści: aplikacja wydaje się być obecnie w zamkniętej wersji beta, ale możesz przynajmniej zarejestrować się, aby zabezpieczyć swoją nazwę użytkownika i uzyskać miejsce w kolejce, gdy aplikacja zacznie się otwierać w górę.

Obiecuję ci, Bars nigdy nie będą dla mnie gotowe.

Miejmy nadzieję, że nie świadczy to o jakości, jakiej można się spodziewać po sugestiach dotyczących automatycznego rymowania.

Będę szczery, nie rozumiem, dlaczego paski w opisie App Store są tak słabe. Zapowiedź rapu opublikowana na Instagramie, szczerze mówiąc, nie jest zła?

Aplikacja obiecuje, że zapewni profesjonalnie wykonane bity, po których możesz rapować, a jeśli przykłady, które publikuje na Instagramie, wskazują na ogólną jakość, może tak być. Brzmią znacznie bliżej tego, co można usłyszeć w prawdziwej piosence, niż zawstydzających rzeczy, które opublikowałem na SoundCloud. (Nie, nie łączę tego).

Aplikacja jest tworzona przez grupę Facebook New Product Experimentation, która w zeszłym roku wydała również podobną aplikację muzyczną o nazwie Collab, która umożliwia muzykom wspólne tworzenie piosenek, z których każda dostarcza oddzielne części. Po przewinięciu nieco tej aplikacji moje nadzieje na Bars są nieco zmniejszone, ponieważ jakość dźwięku nie jest zbliżona do tego, co obiecują zapowiedzi Bars. To powiedziawszy, widzę, że Bars jest w stanie dostroić swój EQ, ponieważ tak naprawdę będzie musiał radzić sobie tylko z ludzkim głosem, a nie z nieskończoną gamą instrumentów.

Na razie aplikacja działa tylko na iOS i nie wstrzymywałbym oddechu w wersji na Androida; Wygląda na to, że Collab nie dotarł jeszcze do Sklepu Play. Jednak dla całej przyjemności, jaką sobie żartowałem, naprawdę będę utrzymywał tę aplikację, dopóki mnie nie wpuści – nie po to, żebym mógł wnieść swój wkład (dobroć nie), ale po to, aby zobaczyć, co wymyślą ludzie.

Facebook nie był od razu dostępny do komentowania.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook