GryNowościOprogramowanie

Nowa aplikacja Microsoft Xbox umożliwia strumieniowe przesyłanie gier Xbox One na iPhone’a

Microsoft ma zamiar wydać dużą aktualizację aplikacji Xbox na iOS, która obejmuje możliwość strumieniowego przesyłania gier Xbox One na iPhone’a. Nowa aplikacja Xbox pojawi się wkrótce w App Store, która zawiera funkcję gry zdalnej, która umożliwia właścicielom konsoli Xbox One przesyłanie strumieniowe swoich gier na iPhone’a.

Gra zdalna różni się od usługi Microsoft xCloud, która umożliwia strumieniowe przesyłanie gier bezpośrednio z serwerów zamiast z własnej konsoli Xbox One. Ta funkcja gry zdalnej Xbox łączy się tylko z Twoją własną konsolą Xbox, a nie z xCloud. Jest podobny do własnej funkcji PS4 Remote Play firmy Sony, która jest również dostępna na Androida i iOS.

Będziesz mógł uzyskać dostęp do konsoli Xbox przez Wi-Fi, a nawet połączenie LTE lub 5G. Ponieważ ta aplikacja przejmuje kontrolę nad domową konsolą Xbox, możesz zdalnie uruchamiać konsolę poza domem. Xbox uruchomi się bez dźwięku lub kontrolki Xbox z przodu, a po rozłączeniu powróci do trybu gotowości po krótkim okresie bezczynności.

Niedawno pojawiła się nowa aplikacja Xbox na Androida, a ta zaktualizowana wersja iPhone’a zawiera ten sam nowy wygląd i nowe funkcje. Możesz szybko pobierać lub udostępniać klipy z gier i zrzuty ekranu przechwycone na konsoli Xbox One lub Xbox Series X / S, a nawet zarządzać miejscem na konsoli i usuwać gry.

Ta nowa aplikacja Xbox jest również znacznie szybsza niż poprzednia wersja na iOS i została całkowicie zmieniona, aby pasowała do podobnych zmian projektowych wprowadzanych na konsoli Xbox. Wszystko to w ramach przygotowań do premiery konsol Xbox Series X / S w listopadzie, a Microsoft aktualizuje również swój pulpit nawigacyjny Xbox, wprowadzając pewne zmiany projektowe.

Zaktualizowana aplikacja Xbox firmy Microsoft nie zmienia jednak sytuacji xCloud. Apple rozszerzył ostatnio gałązkę oliwną, aby umożliwić usługi takie jak Stadia i xCloud, ale zawierał duży haczyk, który oznaczałby, że Microsoft musiałby indywidualnie przesyłać setki gier jako oddzielne aplikacje przy użyciu technologii przesyłania strumieniowego. Microsoft nie był rozbawiony nowymi zasadami Apple.

Firma Microsoft obecnie testuje tę aplikację Xbox z członkami TestFlight, co oznacza, że ​​wkrótce powinna być ogólnie dostępna w App Store dla wszystkich do pobrania.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook