FotoOprogramowanie

Nowa aplikacja umożliwia nauczycielom używanie iPhone’a lub iPada jako kamery nad głową w Zoom

Nauczyciele, którzy odkryli, że zajmują się Zoom’em, prawdopodobnie wymyślili już sprytne sztuczki, aby pokazać dokumenty swoich uczniów, ale teraz jest aplikacja zaprojektowana specjalnie do tego celu (przez 9to5Mac). Przeglądarka została stworzona przez programistę Charliego Chapmana i pozwala nauczycielom (a właściwie każdemu) z łatwością używać aparatu w telefonie jako zamiennika przeglądarki dokumentów.

Jeśli minęła minuta, odkąd byłeś uczniem, lub jeśli w Twojej szkole nie było tych urządzeń napowietrznych, są to w zasadzie kamery internetowe skierowane prosto w dół, które pozwalają nauczycielom pokazać uczniom wydrukowany dokument, książkę, rysunek odręczny lub inny element pismo lub obraz. Jest to przydatna umiejętność, ale wielu nauczycieli pracuje w domu z powodu COVID i może nie mieć dostępu do takiego, jak w klasie.

Widok z góry na wydrukowaną książkę, pokazany w wywołaniu Zoom

Uczestnicy wezwania Zoom widzą tylko to, co widzi aparat telefonu.

Przegląder działa jako zamiennik, wykorzystując wbudowaną funkcję udostępniania ekranu Zoom, która działa z iPhonem, gdy jest podłączony do komputera za pomocą kabla Lightning lub bezprzewodowo przez AirPlay (w tej chwili nie wydaje się, aby Zoom to oferował funkcja dla użytkowników Androida). Pokazuje obraz z kamery telefonu na ekranie, nic innego nie przeszkadza. Ta funkcja oferuje również możliwość włączenia latarki telefonu, jeśli sytuacja oświetleniowa nie jest idealna, a także opcję zmiany wyświetlanego aparatu.

W pocieszającym poście na blogu o tym, jak opracował aplikację dla swojej żony, która pracuje jako nauczycielka w przedszkolu, Chapman wyjaśnia, jak widział swoją żonę, używając wbudowanej aplikacji aparatu iOS, aby robić to samo, i jak była sfrustrowana brakiem obsługi krajobrazu i wszystkich przycisków nałożonych na ekran:

Będąc więc głupkowatym mężem, szybko stworzyłem aplikację, która nie robi nic poza pokazaniem tego, co widzi aparat telefonu przy zerowym chromie i odpowiednio obraca całą aplikację, aby można było udostępniać ją w krajobrazie przy powiększeniu. To załatwiło sprawę i faktycznie go użyła!

To całkiem skrojony na miarę przypadek użycia mojej żony, ale myślę, że byłby to dość powszechny przypadek dla nauczycieli, którzy byliby teraz w naszym obecnym wirtualnym świecie nauczania.

Jeśli jesteś nauczycielem lub myślisz o innym zastosowaniu aplikacji, jest ona dostępna bezpłatnie w App Store. Warto zauważyć, że jeśli używasz komputera Mac, Zoom zapyta o pozwolenie na nagranie ekranu i będzie musiał zostać uruchomiony ponownie, aby udostępnić ekran telefonu (dzieje się tak, ponieważ Zoom wyświetla ekran telefonu na komputerze, a następnie przechwytywanie tego okna).

Aby uzyskać więcej informacji na temat działania aplikacji, deweloper przygotował film instruktażowy, który można obejrzeć poniżej.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook