Różności i nowinki technologia

Nowa funkcja DM w Slacku może być używana do wysyłania obelg i nękania za pomocą samego zaproszenia

Najnowsza funkcja bezpośredniej wiadomości w Slacku, będąca częścią szerszego narzędzia międzyorganizacyjnego o nazwie Slack Connect, umożliwia każdemu z profesjonalnym kontem Slack DM innego użytkownika, o ile ma swój adres e-mail. Zwraca uwagę, że takie wiadomości, które są załączane do zaproszeń, mogą być potencjalnie obraźliwe lub szkodliwe Menotti Minutillo, pracownik serwisu Twitter, który pracuje w zespole zaufania platformy deweloperskiej firmy.

Nie ma też możliwości zablokowania tych zaproszeń. Możesz też nakłonić kogoś do przyjęcia Twojego zaproszenia, a następnie wysłać mu wiadomości nękające lub obraźliwe.

Ta opcja jest dostępna tylko dla osób z firmowymi kontami Slack. Darmowa wersja Slacka nie obsługuje obecnie platformy Connect, która została uruchomiona w zeszłym roku. W październiku Slack zaprezentował opcję DM dla każdego, a dziś zaczął wdrażać tę funkcję na wszystkich płatnych kontach.

Ale, jak wyjaśnia Minutillo, nie wydaje się, aby funkcja była wbudowana w żadne zabezpieczenia przed złym zachowaniem. Nie możesz zrezygnować z funkcji Connect DM, chyba że cała organizacja ją wyłączy i nie możesz zablokować adresu e-mail przed powtarzającymi się wiadomościami lub zaproszeniami. Nawet jeśli miejsce pracy uniemożliwia przyjęcie tych zaproszeń, Minutillo mówi, że opcjonalny tekst zaproszenia nadal pojawia się w wiadomości e-mail podczas przeprowadzanych przez niego testów. TechCrunch zgłasza, że ​​cała funkcja jest dostępna z poziomu administratora IT, ale to nie sugeruje, że możesz ją wyłączyć na swoim koncie indywidualnym, jeśli Twoja organizacja utrzymuje je w stanie aktywnym.

Jedną z możliwości jest filtrowanie wiadomości e-mail w celu zablokowania określonych tematów, mówi Minutillo. Ale jeśli osoba próbująca się z Tobą skontaktować zmieni konta e-mail, to też nie zadziała. Connect DMs wymagają zweryfikowanego adresu e-mail, który teoretycznie można prześledzić wstecz do pracodawcy w pewnych okolicznościach. Connect jest dostępny dla każdego, kto ma konto w warstwie Standard, które kosztuje 8 USD miesięcznie na osobę. Jednak Slack oferuje również bezpłatną wersję próbną dla swoich poziomów Standard i Plus, co może sprawić, że rejestracja takiego konta będzie łatwiejsza i bezpłatna.

Slack nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz.

Przetestowałem to na moim osobistym koncie e-mail i jest to łatwe:

Zrzut ekranu: Nick Statt / The Verge

Slack, ponieważ obsługuje darmową wersję, którą można stylizować na półpubliczne czaty, zawsze musiał radzić sobie z nadużyciami. Jak wskazał niektórzy użytkownicy odpowiadali w wątku Minutillo, publiczne kanały Slack nadal mogą być nadużywane poprzez zaproszenia do kont, spam i inne techniki wysyłania niechcianych lub nienawistnych wiadomości.

Na przykład, nawet jeśli publiczny kanał Slack wyłącza możliwość publikowania przez nowych użytkowników, nadal mogą oni stylizować nazwy użytkowników na krótkie, obraźliwe wiadomości, które pojawiają się w kanałach publicznych.

Slack nie ma również narzędzi do monitorowania tego nękania, jeśli dzieje się to w kanałach prywatnych. Firma przedstawiła swoje praktyki w zakresie przechowywania danych i prywatności w wywiadzie z Protokół opublikowanych w dniu dzisiejszym, które określają, że organizacja nadrzędna każdej osoby będzie miała możliwość przechowywania i czytania wiadomości, a także ich usuwania.

Protokół donosi, że Slack weryfikuje organizacje, które otrzymują dostęp do Connect, aby upewnić się, że wiesz, że rozmawiasz z prawowitym członkiem innej firmy, ale to nie powstrzymuje kogoś przed próbą podszywania się pod legalnego pracownika korporacyjnego, aby spróbować zainicjować prywatne rozmowy DM.

Nowa forma DM w Slacku jest dość prostym, ale potężnym dwukierunkowym kanałem komunikacji, który jest teraz otwarty dla milionów milionów użytkowników korporacyjnych, bez oczywistej rezygnacji.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook