Oprogramowanie

Nowa funkcja Find My firmy Apple może powiadomić Cię, czy to Ty jesteś śledzony

Aplikacja Find My firmy Apple może otrzymać nową funkcję bezpieczeństwa, która zapobiega używaniu urządzeń śledzonych w aplikacji w celu prześladowania Cię. „Powiadomienia o bezpieczeństwie przedmiotów”, zauważone w iOS 14.5 beta, powiadomią Cię, jeśli nieznane urządzenie śledzone w Lokalizatorze „porusza się z Tobą”, więc możesz je usunąć lub wyłączyć, 9to5Mac raporty.

Wydaje się, że ta funkcja ma przeciwdziałać scenariuszowi, w którym urządzenie zgodne z funkcją Znajdź mój jest ukryte w kieszeni lub torbie, a następnie używane do śledzenia czyichś ruchów. Ustawienie alertów bezpieczeństwa przedmiotów zostało znalezione we wczesnych wersjach iOS 14.3, zgodnie z AppleInsider, ale został usunięty aż do ponownego pojawienia się w iOS 14.5. To ustawienie jest domyślnie włączone w wersji beta i wydaje się, że Apple chce, aby pozostało włączone. Jeśli wyłączysz to ustawienie, system ostrzeże Cię, że nieznane urządzenia mogą zobaczyć Twoją lokalizację bez powiadomienia, Bloger Apple, Benjamin Mayo udostępnione na Twitterze.

Zapobieganie ryzyku prześladowania w Lokalizatorze jest od niedawna ważne ze względu na plany firmy Apple dotyczące udostępnienia aplikacji akcesoriom innych firm. Ukrywanie iPhone’a, iPada lub MacBooka w czyjejś torbie w celu śledzenia ich jest trudne, ale małe urządzenie wielkości pęku kluczy, takie jak Samsung Galaxy SmartTag lub nadchodzący ultra-szerokopasmowy tracker (UWB) firmy Tile, może być znacznie łatwiejsze. Podobno AirTags Apple może być również kandydatem do niewłaściwego użycia, a ponowne wprowadzenie tej funkcji do iOS może oznaczać, że są w drodze do wydania.

Ekran Znajdź moje ustawienia z włączonymi alertami bezpieczeństwa przedmiotów.
Wizerunek: 9to5Mac

Chociaż niekoniecznie jest tak potężny jak latarnia GPS z radiem komórkowym, sieć Find My firmy Apple może mieć większy zasięg niż myślisz. Jeśli urządzenie Apple zbliży się do jednego z tych obsługiwanych trackerów, może zaktualizować swoją lokalizację, nawet jeśli tracker nie ma własnego połączenia z Internetem. Funkcja „Community Find” działa podobnie. Poduszki powietrzne mogłyby teoretycznie zwiększyć zasięg i precyzję jeszcze bardziej, dzięki dodatkowemu sygnałowi UWB w tagu, który może ułatwić znajdowanie przedmiotów za ścianami iw innych pomieszczeniach.

Istnieje co najmniej kilka przykładów nadużyć takich gadżetów: w 2018 roku kobieta w Teksasie zauważyła, że ​​jej były partner ciągle pojawiał się w restauracjach, domach innych osób, a nawet na wycieczkę poza miasto, bez wyraźnej sposób dowiedzenia się, gdzie była, ABC 13 zgłoszone. Później dowiedziała się, że jej były ukrył urządzenie śledzące Tile w przedniej konsoli swojego samochodu i używał go, by ją znaleźć. Królowa piękności z Teksasu podzieliła się podobną historią o prześladowaniach w 2016 roku.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook