Różności i nowinki technologia

Nowa funkcja Google „szum do wyszukiwania” może odgadnąć piosenkę, która utknęła w Twojej głowie

Google dodaje dziś nową funkcję „szum do wyszukiwania” do swoich narzędzi wyszukiwania, która pozwoli Ci nucić (lub gwizdać lub śpiewać) denerwującą piosenkę, która utknęła w Twojej głowie, a następnie użyć technik uczenia maszynowego, aby spróbować ją zidentyfikować.

Nowa funkcja jest już dostępna w aplikacji Google na iOS i Androida lub w Asystencie Google – po prostu zapytaj Google „Co to za piosenka” lub dotknij nowo dodanego przycisku „Wyszukaj piosenkę”, a następnie nucisz swój robak. Google wyświetli wtedy wyniki na podstawie prawdopodobieństwa dopasowania, po czym będziesz mógł dotknąć wyników, aby go posłuchać (tak jak w przypadku każdej innej piosenki, którą szukałeś w wyszukiwarce Google).

Google twierdzi, że ta funkcja działa, wykorzystując modele uczenia maszynowego do „przekształcania dźwięku w sekwencję liczbową reprezentującą melodię utworu”, którą można następnie porównać z istniejącymi utworami. Firma twierdzi, że szkoli te modele na „różnych źródłach, w tym ludzi śpiewających, gwiżdżących lub brzęczących, a także nagrań studyjnych”, usuwając elementy takie jak instrumenty i jakość głosu, aby skupić się tylko na tej sekwencji numerycznej. W związku z tym funkcja buczenia do wyszukiwania powinna działać niezależnie od tego, czy jesteś głuchy, czy masz doskonałą tonację.

Nowa funkcja buczenia do wyszukiwania jest już dostępna w języku angielskim na iOS i w ponad 20 językach na Androida, a planujemy dodać kolejne w przyszłości.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook