NowościOprogramowanie

Nowa funkcja podobna do klubu Discord, kanały sceniczne, jest już dostępna

Discord to najnowsza firma, która wprowadziła funkcję podobną do Clubhouse, która pozwala ludziom łatwo transmitować rozmowy audio na żywo do pokoju wirtualnych słuchaczy. Discord twierdzi, że jego wersja, zwana Stage Channels, jest już dostępna na wszystkich platformach, na których dostępny jest Discord, w tym w systemie Windows, macOS, Linux, iOS, Android i w Internecie.

Jeśli korzystałeś wcześniej z Discorda, możesz wiedzieć, że aplikacja oferuje już kanały głosowe, które zazwyczaj pozwalają wszystkim w nich swobodnie rozmawiać. Z drugiej strony, Stage Channel ma na celu umożliwienie tylko określonym osobom rozmowę na raz z grupą słuchaczy, co może sprawić, że będą przydatni podczas bardziej ustrukturyzowanych wydarzeń, takich jak lokalne ratusze lub AMA. Jednak tylko serwery społeczności, które mają potężniejsze narzędzia do zarządzania społecznością niż serwer, który możesz udostępniać kilku swoim znajomym, mogą tworzyć nowe kanały etapu.

Szeroka dostępność tej funkcji sprawia, że ​​Discord jest pierwszą aplikacją, która oferuje łatwy sposób hostowania lub słuchania w społecznościowych pokojach audio na większości platform. Clubhouse jest nadal dostępny tylko na iOS, chociaż wersja na Androida jest w fazie rozwoju. Funkcja Spaces na Twitterze działa na iOS i Androidzie, ale tylko niektórzy użytkownicy mają teraz możliwość tworzenia pokojów audio. (Firma planuje pozwolić każdemu hostować Space od kwietnia.) LinkedIn, Mark Cuban, Slack i Spotify również pracują nad funkcjami audio na żywo, a Facebook podobno również pracuje nad jednym.

U góry tego wpisu możesz zobaczyć, jak wygląda kanał Discord Stage na komputerze, a oto jak wygląda on na telefonie komórkowym:

: Discord

Uczestniczyłem w kanale Stage Channel, aby uzyskać informacje na temat funkcji i było to bardzo podobne do używania Clubhouse lub Twitter Spaces. Kiedy dołączyłem do kanału Stage, zostałem automatycznie wyciszony i wymieniony jako członek widowni. Mogłem zobaczyć, kto mówi, a kto jeszcze był ze mną w wirtualnym tłumie.

Kiedy chciałem zadać pytania, nacisnąłem przycisk, żeby poprosić o zabranie głosu, a moderator Stage wprowadził mnie „na scenę”, abym mógł mówić. Moderatorzy sceny mogą również wyciszyć głośniki, a nawet usunąć je z pokoju, jeśli przeszkadzają.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook