GryNowości

Nowa klawiatura do gier Corsair K100 ma fantastyczne, wielofunkcyjne pokrętło

Nowa klawiatura Corsair o wartości 229,99 USD K100 jest obecnie najdroższą mechaniczną klawiaturą do gier firmy. To, co przyczynia się do wysokich kosztów, to po części poręczne pokrętło sterujące iCue w lewym górnym rogu, które jest tak przyjemne w użyciu.

Na początku możesz nie zauważyć pokrętła, ponieważ 44 strefy diod LED RGB z możliwością dostosowania w tej klawiaturze są olśniewające, a nowe otwory wentylacyjne po obu stronach zapewniają jeszcze więcej miejsc do rozlewania się światła na biurko w porównaniu z jej pozornym poprzednikiem, K95 Platinum RGB. Corsair zapewni Ci pełną ochronę, jeśli chcesz denerwować współlokatorów mieć jasną, odważną klawiaturę.

Ale to pokrętło najbardziej mnie intryguje, zapewniając mnóstwo kontroli zarówno nad samą klawiaturą, jak i komputerem.

Podczas moich testów K100 pokrętło oferowało satysfakcjonujący sposób sterowania funkcjami, które zwykle wymagają przytrzymania wielu klawiszy. Zauważyłem, że wielokrotnie dostosowuję jasność podświetlenia, co na szczęście pozwala sprawić, że diody LED są niewiarygodnie przyciemnione (funkcja mile widziana, jeśli jesteś podobny do mnie i chcesz mieć tylko trochę światła w swojej konfiguracji). Pokrętło można dostosować do dziewiątek w oprogramowaniu iCue, aby wykonywać szereg bardziej praktycznych poleceń, takich jak pomijanie utworów w aplikacji muzycznej, powiększanie lub przewijanie w dół strony lub całkowite przełączanie aplikacji, na przykład słynna funkcja Alt + Tab .

Każda funkcja aktywowana w oprogramowaniu jest przypisana do wybranego koloru i wystarczy nacisnąć przycisk na środku tarczy, aby przełączać się między nimi.

Corsair K100

Korsarz

O ile mi wiadomo, jest to pierwsza klawiatura Corsair, która ma takie wielofunkcyjne pokrętło (oprócz nowego pokrętła głośności po prawej stronie K100) i przypomina Surface Dial, klawiaturę Logitech Craft, a nawet Griffin PowerMate. . Kto nie lubi dobrej tarczy?

Jeśli chcesz jeszcze bardziej spersonalizować klawiaturę, oprogramowanie iCue umożliwia zapisywanie niestandardowych przypisań makr (z obsługą akcesorium do przesyłania strumieniowego Elgato Stream Deck), ulubionych ustawień podświetlenia i innych ustawień w profilu, który jest przechowywany na 8 MB wbudowanej klawiatury. przechowywanie.

Istnieje kilka dużych zmian w środku, w tym nowa opcja aktywowania częstotliwości odpytywania 4000 Hz (poprawiając ponad 1000 Hz) za pomocą oprogramowania do rejestrowania naciśnięć klawiszy z absurdalną prędkością. Aby umieścić to w kontekście, włączenie tej funkcji oznacza, że ​​system operacyjny będzie sprawdzał klawiaturę pod kątem nowego naciśnięcia klawisza co ćwierć milisekundy, jakby ktokolwiek mógł tak szybko pisać. Oczywiście Corsair chce, aby profesjonalni gracze uwierzyli w szybkość reakcji K100.

W tej szybkiej wydajności pomagają nowe przełączniki optyczne Corsair OPX, które mają mały punkt aktywacji 1 mm, co oznacza, że ​​nie trzeba w ogóle naciskać, aby się zarejestrowały. Każdy klawisz ma skok 3,2 mm, więc wpisywanie na nich nadal jest satysfakcjonujące i najwyraźniej mają „zerowe” odbicie w przełączniku, co zdaniem Corsair jest lepsze niż przełączniki mechaniczne pod względem dostarczania czystego i wyraźnego sygnału elektrycznego do twojego PC. Jeśli jednak nadal wolisz odczuć mechaniczne przełączniki, Corsair oferuje K100 z przełącznikami Cherry MX Speed ​​za tę samą cenę 229,99 USD.

Corsair K100

Korsarz

Corsair twierdzi również, że przełączniki optyczne będą działać dłużej niż tradycyjne przełączniki mechaniczne, do 150 milionów naciśnięć klawiszy w całym okresie ich użytkowania. Obecne przełączniki optyczne Razera, takie jak te w Huntsman Mini tenkeyless, wytrzymują do 100 milionów kliknięć, więc Corsair mógł złamać kod, aby zwiększyć tutaj żywotność. A może po prostu mają nadzieję, że nigdy się nie dowiesz, ponieważ nigdy nie będziesz ich naciskać tyle razy?

Uzupełniając funkcje, K100 ma wysuwane nóżki na dole, aby dostosować jego całkowitą wysokość i kąt, a Corsair zawiera magnetyczną podpórkę pod nadgarstki w pudełku. Podobnie jak większość klawiatur premium w tym przedziale cenowym, K100 obsługuje również pełne n-key rollover ze 100-procentowym anti-ghostingiem. Ten model ma również dwumetrowy kabel w oplocie i jeden przelotowy port USB 2.0 i jest kompatybilny z Windows 10, macOS i Xbox One.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook