GryRTV

Nowa mysz Razer Viper 8K zapewnia najszybszą wydajność spośród wszystkich myszy do gier

Razer Viper 8K to odświeżenie prawdziwego oburęcznego Vipera z 2019 roku. W większości jest identyczny i jest teraz dostępny w tej samej cenie wywoławczej 79 USD, ale ma kilka kluczowych ulepszeń dla rywalizujących graczy, którzy mają nadzieję, że technologia pomoże im uzyskać przewagę nad przeciwnikami.

Po pierwsze, Razer zawiera teraz czujnik Focus Plus 20 000 DPI używany w wielu innych myszach 2020, wraz z najnowszą generacją przełączników optycznych, które według firmy mają bardziej wyczuwalny dotyk kliknięcia (chociaż nie wyróżniał się tak jak zauważalne dla mnie, gdy testowałem mysz). Największą wiadomością jest to, że według Razera, nowo zmieniony Viper może osiągnąć najszybszą częstotliwość odpytywania spośród wszystkich dostępnych obecnie myszy: do 8000 Hz – znacznie wyższą niż standard branżowy 1000 Hz.

Częstotliwość odpytywania mierzy, jak często na sekundę mysz informuje komputer, gdzie znajduje się na ekranie. Im częstsze jest odpytywanie, tym płynniejsze może być śledzenie myszy. W przypadku nowego Razera Viper 8K częstotliwość odpytywania 8000 Hz może dostarczyć do komputera aż 8000 pingów na sekundę, jednocześnie skracając czas odpowiedzi tych pingów z jednej milisekundy do zaledwie jednej ósmej jednej milisekundy. Na papierze wydaje się naprawdę imponujący.

Razer Viper 8K

Speedflex w Viper 8K jest nieco grubszy, zmiana wprowadzona w celu lepszego dostosowania do zwiększonego współczynnika odpytywania.
: Razer

Ale dlaczego właściwie ktoś miałby potrzebować tak wysokiego wskaźnika sondaży? Razer mówi, że jest to ulepszenie, którego niekoniecznie poczujesz lub nie zauważysz od razu, ponieważ ta poprawa odcina zaledwie ułamki milisekundy od czasu odpowiedzi – coś, czego większość ludzi nie potrafiłaby określić. Jednak według Razera może to pomóc w poruszaniu się i celowaniu w bardziej responsywny sposób, a gracze grający w szybkie gry, takie jak strzelanki pierwszoosobowe, najprawdopodobniej skorzystają na użyciu tej myszy – nawet jeśli jej nie zauważą. wydarzenie.

Szczerze mówiąc, podczas testowania nie zauważyłem wyraźnej różnicy w rozgrywce Ghostrunner, tytuł pierwszoosobowy, który opiera się na szybkim refleksie. (Poniosłem porażkę dużo, ale szczerze mówiąc, to nic nowego.) Następnie próbowałem przetestować deklarację częstotliwości odpytywania 8000 Hz Razera z niektórymi witrynami, które śledzą tę metrykę. Narzędzia stworzone przez Mouse Insider i Zowie odnotowały średnią częstotliwość odpytywania dla tej myszy na poziomie 4700 Hz. Kilka razy osiągnął wartość szczytową do 5000 Hz, więc wydaje się, że mógłby wzrosnąć, gdyby fizycznie możliwe było szybsze poruszanie ręką.

Razer Viper

To jest zdjęcie oryginalnej Vipera. Nowy Viper 8K wygląda dokładnie tak samo.
: Amelia Holowaty Krales / The Verge

Sprzęt komputerowy może również odgrywać rolę. Razer zażądał, aby prasa, która zamierzała przetestować mysz, miała dostęp do komputerów PC z co najmniej procesorem Intel Core i5-8600K lub AMD Ryzen 5 3600, Nvidia GTX 1080 lub AMD Radeon RX 5700 lub lepszym procesorem graficznym i wysokim odświeżaniem. monitor częstotliwości przy 144 Hz lub wyższej. Na szczęście nie potrzebujesz tak zaawansowanego komputera do korzystania z tej myszy. Oprogramowanie Razer Synapse umożliwia przywrócenie częstotliwości odpytywania do 125, 500, 1000, 2000 lub 4000 Hz. Ponieważ jednak głównym celem Vipera 8K jest sprawienie, aby Twoje wrażenia były płynniejsze dzięki wysokiej częstotliwości odpytywania, lepiej wykorzystasz specyfikację tej myszy, jeśli masz co najmniej system średniotonowy z monitorem wysokiej częstotliwości odświeżania i potężnym sprzętem.

Spodziewam się, że inne firmy peryferyjne wypuszczą podobne myszy z wysokimi wskaźnikami ankietowania, chociaż jeśli uważasz, że Twoje potrzeby są zaspokajane przez obecną technologię, prawdopodobnie nie musisz jeszcze zbytnio ekscytować się tą funkcją. Ale jeśli potrzebujesz nowej myszy, nie jest to zły wybór. Lubię używać tej myszy tak samo jak oryginalnego Vipera. A technologia szybkiego wskaźnika odpytywania nie będzie Cię kosztować więcej, ponieważ Viper 8K ma tę samą cenę, co jego poprzednik.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook