FotoNowości

Nowa „Pro” Pocket Cinema Camera 6K firmy Blackmagic dodaje odchylany ekran do oryginału

Blackmagic wypuszcza nową, „Pro” wersję swojej Pocket Cinema Camera 6K, która ma naprawić wiele problemów, które znaleźliśmy w oryginale. Dodaje odchylany, jaśniejszy ekran (i opcjonalny elektroniczny wizjer), większą baterię i wbudowany ND. Aparat mieści się w ofercie Blackmagic powyżej zwykłego 6K, kosztując 2495 USD, około 500 USD więcej niż wersja inna niż Pro.

Chociaż nowe funkcje nadal nie sprawią, że kamera będzie idealna dla konsumentów, przyniosą pewne ulepszenia jakości życia filmowcom i producentom wideo przy ograniczonym budżecie – zwłaszcza ten odchylany ekran. Używałem wcześniej Blackmagic Pocket Cinema Camera i to marzenie zamontowane na statywie na wysokości oczu, ale koszmar ergonomiczny, gdy próbujesz zrobić zdjęcie z ręki lub pod wysokim lub niskim kątem. Możliwość odchylania ekranu w górę lub w dół ułatwi obsługę aparatu, a nawet może wyeliminować potrzebę stosowania zewnętrznego monitora, w zależności od stylu fotografowania.

Byłby to irytujący strzał w przypadku zwykłej wersji.
Obraz: Blackmagic

W naszej recenzji stwierdziliśmy również, że oryginalny wyświetlacz Pocket Cinema 6K był trudny do oglądania na zewnątrz, ale Pro ma dwa różne rozwiązania. Jednym z nich jest to, że ekran działa teraz z prędkością 1500 nitów, co jest tak samo jasne lub jaśniejsze niż większość dedykowanych monitorów SmallHD w kamerze i powinno poprawić widoczność monitora w jasnym świetle słonecznym. Drugi to opcjonalny wizjer elektroniczny OLED o wartości 500 USD, który wykorzystuje dedykowane (ale pozornie zastrzeżone) złącze zamiast zajmować pojedynczy port HDMI aparatu, jak zrobiłby to Zacuto EVF.

Aby to wszystko zasilić, używa większej baterii niż oryginał, ale Blackmagic podaje tylko godzinę czasu fotografowania z ekranem o 50-procentowej jasności (choć jest to poprawa w stosunku do szacowanych 45 minut oryginału).

Bardziej ekscytujące, szczególnie dla tych, którzy często fotografują na zewnątrz, są wbudowane filtry ND. Aparat ma cztery wbudowane filtry, które odcinają światło o dwa, cztery i sześć stopni, gdy słońce świeci nieco zbyt jasno. Oczywiście chciałbym zobaczyć elektronicznie zmienny filtr ND, taki jak w aparatach Sony, który zapewnia ciągły zasięg zamiast dyskretnych przystanków, ale w tym przedziale cenowym mogę zrozumieć, dlaczego Blackmagic nie poszedł tą drogą.

Dorzuć dodatkowe gniazdo mini-XLR w sumie dwa, a Pro to fajne ulepszenie do oryginalnego Pocket 6K. Dzięki temu aparat jest bardziej konkurencyjny w stosunku do aparatu Canon C100 Mark II, który ma podobną matrycę Super-35, mocowanie EF i wbudowany ND. Aparaty mogą spodobać się różnym typom strzelanek, ale wiem, że już wcześniej robiłem zakupy krzyżowe w ofercie Canon i Blackmagic, zwłaszcza gdy nie jestem pewien, nad jakim typem projektów chcę pracować.

Jeśli, tak jak ja, zniechęciły Cię niektóre gwiazdki i zastrzeżenia dotyczące oryginalnej wersji, wersja Pro może być warta innego spojrzenia – zwłaszcza, że ​​wszystkie dodatkowe funkcje mają stosunkowo niską cenę.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook