KryptowalutyOprogramowanie

Nowa usługa kryptograficzna Venmo umożliwia kupowanie i sprzedawanie bitcoinów, eteru i litecoinów

Aplikacja Venmo na smartfony wyświetlająca ceny kryptowalut.
Powiększać / Promocyjny obraz Crypto na Venmo.

Venmo

Serwis Venmo należący do PayPal pozwoli użytkownikom kupować, sprzedawać i przechowywać bitcoiny i inne kryptowaluty w aplikacji Venmo, ogłosiła dzisiaj firma. „Klienci będą mieli możliwość kupowania i sprzedawania kryptowaluty za pomocą środków z ich salda w Venmo lub połączonego konta bankowego lub karty debetowej” – czytamy w komunikacie.

Użytkownicy będą mogli kupować lub sprzedawać bitcoiny, eter, litecoin i gotówkę bitcoin. Ta funkcja jest obecnie udostępniana niektórym użytkownikom i „będzie dostępna dla wszystkich klientów bezpośrednio w aplikacji Venmo w ciągu najbliższych kilku tygodni”.

Gdy stanie się dostępny, użytkownicy mogą zacząć „klikając„ Crypto ”w menu Venmo w prawym górnym rogu aplikacji” – głosi ogłoszenie. Zakupy kryptowalut można dokonać już za 1 dolara, ale każdy zakup ma minimalną opłatę w wysokości 50 centów. Każdy użytkownik jest ograniczony do 20000 $ zakupów kryptowalut co tydzień i 50 000 $ w każdym 12-miesięcznym okresie.

Ogłoszenie Venmo nie mówiło nic o płaceniu za towary lub usługi kryptowalutą, ale ta możliwość mogłaby przyjść do Venmo później. Jak napisał dzisiaj CoinDesk, „PayPal otworzył handel wybranymi kryptowalutami dla klientów w USA w listopadzie ubiegłego roku i zaczął zezwalać użytkownikom na płacenie kryptowalutami w marcu”. PayPal twierdzi, że gdy użytkownicy płacą kryptowalutą w systemie PayPal, usługa „automatycznie się konwertuje[s] na USD lub inną walutę bez dodatkowych opłat ”.

Brak transakcji kryptograficznych peer-to-peer

Przynajmniej na razie Venmo nie obsługuje transakcji kryptograficznych peer-to-peer ani możliwości przesyłania kryptowaluty z jednego konta na drugie. „Venmo obsługuje tylko kupno i sprzedaż kryptowalut przy użyciu konta Venmo”, mówi Venmo FAQ. „Aby zakończyć transakcje P2P z Venmo, wszystkie aktywa kryptograficzne przechowywane w Venmo muszą zostać sprzedane, a tym samym zamienione na USD”.

Możliwość przechowywania kryptowaluty na koncie Venmo dotyczy tylko kryptowaluty zakupionej na Venmo, co oznacza, że ​​nie można przesyłać bitcoinów ani innych kryptowalut z innych źródeł do Venmo.

Systemy kryptograficzne PayPal i Venmo korzystają z usługi brokerskiej Paxos. „Firma PayPal otrzymała również pierwszą w swoim rodzaju warunkową licencję BitLicense od Departamentu Usług Finansowych stanu Nowy Jork (NYDFS), dzięki której PayPal i Venmo mogą oferować swoim klientom możliwość kupowania, sprzedawania i przechowywania kryptowaluty” – powiedział PayPal .

Podobnie jak PayPal, Venmo umożliwia zakupy i sprzedaż kryptowalut w większości Stanów Zjednoczonych, ale nie na Hawajach, gdzie rynek ma pewne ograniczenia regulacyjne. Venmo zauważa, że ​​„kupowanie, sprzedawanie i przechowywanie kryptowalut nie jest regulowane w wielu stanach, w tym w stanie Kalifornia”.

Handlowcy kryptowalut muszą zweryfikować tożsamość

Venmo nie obsługuje transakcji kryptowalutowych dla profili biznesowych, ograniczając możliwości dla indywidualnych użytkowników. Chociaż anonimowość jest często postrzegana jako kluczowa zaleta korzystania z kryptowaluty, Venmo zauważa, że ​​jego usługa kryptograficzna jest dostępna tylko dla klientów z USA, „którzy zweryfikowali swoją tożsamość w Venmo”.

Venmo zwrócił również uwagę, że handel kryptowalutą „może skutkować znacznymi stratami”.

„Venmo nie pokryje strat wynikających z wahań cen kryptowalut i zalecamy klientom upewnienie się, że zakup kryptowalut jest odpowiedni dla ich indywidualnych sytuacji finansowych”, powiedział Venmo FAQ. „Ponieważ zakupy i sprzedaż kryptowalut są nieodwracalne, Venmo zachęca klientów do przeprowadzania badań i ostrożnego podejmowania decyzji”. Venmo obiecuje, że „zakupy kryptowalut są chronione w przypadku nieautoryzowanej aktywności”.

Venmo twierdzi, że jego opłaty za transakcje kryptograficzne zwykle wahają się od 1,5 procent do 2,3 procent; opłaty wynoszą 1,5% od zakupów lub sprzedaży powyżej 1000 USD; 1,8 procent od transakcji od 200,01 USD do 1000 USD; 2,0 procent od transakcji od 100,01 USD do 200 USD; i 2,3 procent w przypadku transakcji między 25 a 100 USD. Minimalna opłata w wysokości 50 centów dotyczy transakcji o wartości od 1 USD do 24,99 USD.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook