NowościOprogramowanie

Nowa usługa poczty elektronicznej OnMail firmy Edison została uruchomiona w publicznej wersji beta

OnMail – nowa usługa e-mail firmy Edison Mail – jest dziś oficjalnie uruchamiana w publicznej wersji beta, oferując masom nowe podejście do poczty elektronicznej.

Edison jest najbardziej znany ze swojej zwykłej aplikacji e-mail (która niedawno zadebiutowała jako nowa usługa subskrypcji premium), ale pod koniec dnia oryginalna aplikacja jest tylko świeżą warstwą farby i kilkoma dodatkowymi fajnymi funkcjami w zwykłym Gmailu, Outlooku , Yahoo lub iCloud. Z drugiej strony, OnMail to bardziej drastyczna próba naprawienia wiadomości e-mail od podstaw, oferując całkowicie nową usługę poczty e-mail zaprojektowaną z myślą o prywatności i wygodzie.

Co ciekawe, OnMail jest drugą dużą nową usługą e-mail, która ma zostać uruchomiona w 2020 r. I ma na celu naprawianie problemów związanych z nowoczesnymi wiadomościami e-mail, po wydaniu Hey (od twórców Basecamp) na początku tego roku. Jednak w przeciwieństwie do Hey, OnMail oferuje całkowicie darmowy poziom. (Hej, dodałeś 14-dniowe konto palnika, aby spróbować uspokoić Apple.)

Funkcja marquee dla OnMail jest podobna do Hey – możliwość filtrowania każdego nowego nadawcy, który próbuje wysłać Ci e-maila, i wpuszczania tylko tych kontaktów, które chcesz, do skrzynki odbiorczej. Oprócz tego istnieją istniejące funkcje anulowania subskrypcji i blokowania Edisona, których celem jest zapewnienie użytkownikom znacznie większej kontroli nad tym, kto może się z nimi skontaktować.

Dostępna jest funkcja podzielonej skrzynki odbiorczej, która brzmi podobnie do Superhuman, która pozwala filtrować wiadomości e-mail na małe podsekcje. Wyszukiwanie OnMail obiecuje obsługę bardziej naturalnego języka, zamiast wymagać określonych ciągów wyszukiwania. Automatyczne blokowanie potwierdzeń odczytu jest wbudowane domyślnie, aby uniemożliwić użytkownikom śledzenie, czy czytałeś ich e-maile. Ponadto funkcje istniejącej aplikacji e-mail Edison, takie jak śledzenie paczek i lotów, filtrowanie rachunków i pokwitowań oraz alerty cenowe dotyczące ostatnich zakupów, są również zintegrowane z OnMail.

OnMail oferuje również obsługę udostępniania znacznie większych plików bezpośrednio przez e-mail niż limit 25 MB nałożony przez Gmaila, z opcją wysyłania udziałów o rozmiarze do 100 MB w abonamencie bezpłatnym, aż do 5 GB w przypadku największej subskrypcji premium, co jest efektywne usługa przesyłania plików zintegrowana z funkcjonalnością poczty elektronicznej. Duże pliki otrzymają również samodzielne strony docelowe, aby ułatwić ich udostępnianie.

OnMail oferuje cztery różne plany. Dostępny jest bezpłatny abonament osobisty, który oferuje nazwę użytkownika @ onmail.com i obejmuje 10 GB miejsca na dane oraz 100 MB załączników. Dostęp do darmowego planu będzie dystrybuowany w sposób ciągły dla klientów, którzy zarejestrowali się ponownie, gdy OnMail został ogłoszony po raz pierwszy w kwietniu, podczas gdy płatne plany będą dostępne natychmiast dla wszystkich zainteresowanych subskrypcją.

Pozostałe trzy plany obejmują opłaty miesięczne i kosztują 4,99 USD, 9,99 USD i 19,99 USD miesięcznie na użytkownika. Są przeznaczone dla większych zespołów o większych potrzebach w zakresie zbycia, takich jak więcej miejsca na dane, większe załączniki, pliki chronione hasłem i nie tylko. Wszystkie trzy płatne plany obejmują również opcję niestandardowej domeny dla adresów e-mail wliczonych w cenę, w celu usprawnienia niestandardowych nazw użytkowników e-mail dla mniej zaawansowanych technologicznie użytkowników, którzy nie chcą zajmować się kupowaniem własnego adresu URL.

Ponadto OnMail ogranicza dostęp do bardzo pożądanych nazw użytkowników @ onmail.com zawierających mniej niż osiem znaków w swoich planach Professional i Business – więc jeśli masz nadzieję, że Twoje imię będzie Twoim adresem e-mail, będziesz musiał zapłacić .

To wciąż wczesne dni dla OnMail jako usługi – na razie będzie ona dostępna głównie za pośrednictwem aplikacji internetowej opartej na przeglądarce, chociaż aplikacje Edison Mail na iOS, Androida i Mac będą również mogły uzyskać dostęp do kont. Ale bardziej w pełni funkcjonalne wsparcie dla OnMail w tych aplikacjach pojawi się dopiero pod koniec tego roku, a dedykowane aplikacje OnMail pojawią się dopiero w przyszłym roku.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook