Różności i nowinki technologia

Nowa wersja Google Chrome 88 poprawia tryb ciemny, usuwa FTP i Adobe Flash

Google wypuszcza w tym tygodniu nową wersję Chrome, która poprawi obsługę trybu ciemnego, a także usunie obsługę FTP i Adobe Flash. Ulepszenia trybu ciemnego można znaleźć zarówno w systemie Windows, jak i Chrome OS. Istnieją udoskonalenia zarówno trybu jasnego, jak i ciemnego w systemie operacyjnym Chrome, dzięki zaktualizowaniu motywów dla programu uruchamiającego aplikacje, szybkich ustawień i półek w systemie operacyjnym Chrome.

How To Geek informuje również, że tryb ciemny systemu Windows 10 został ulepszony w Chrome 88, a paski przewijania w końcu wydają się ciemne. Niestety, są one obecnie ograniczone do ustawień, zakładek, historii i stron nowych kart Chrome 88, a nie we wszystkich witrynach z ciemnymi motywami.

Gdzie indziej Google usuwa również starą technologię internetową w Chrome 88. Protokół przesyłania plików (FTP) jest oficjalnie wyłączony w najnowszej wersji, co usuwa obsługę protokołu, który był używany od dziesięcioleci do wysyłania plików w sieci.

Nowa funkcja wyszukiwania w Chrome.Wcześniejsze

Adobe Flash jest również całkowicie usuwany z Chrome 88, po początkowym zablokowaniu, a następnie wyłączeniu w ostatnich latach. Usunięcie Flasha z Chrome oznacza koniec ery po zaprzestaniu wsparcia Adobe 31 grudnia.

Google eksperymentuje również z kilkoma nowymi funkcjami Chrome. Zarówno wyszukiwanie w kartach, jak i mniej uciążliwe prośby o pozwolenie na witrynę można znaleźć ukryte w Chrome 88. Musisz włączyć wyszukiwanie w nowej karcie za pomocą chrome: // flags / # enable-tab-searchi pojawi się jako nowa strzałka w dół w interfejsie użytkownika karty Chrome. Mniejsze monity o pozwolenie można również włączyć z poziomu chrome: // flags / # układ-zezwolenia.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook