NowościTelefony

Nowe etui na iPada Zagg to niedroga alternatywa dla Magic Keyboard

Zagg ogłosił nową gamę klawiatur do iPada: Pro Keys z gładzikiem, etui z odłączaną klawiaturą Bluetooth; Rugged Book w stylu laptopa z regulowanym zawiasem magnetycznym; oraz etui Pro Keys bez gładzika (via 9to5Mac).

Akcesoria obsługują kilka najnowszych iPadów firmy Apple, od iPada Pro z obsługą M1 w wersji high-end do iPada na poziomie podstawowym o przekątnej 10,2 cala. Dobre alternatywne obudowy klawiatury dla klawiatury Magic Keyboard wyposażonej w gładzik Apple są w większości ograniczone do Logitech Combo Mix lub Brydge’s Pro Plus, więc wersja Zagga jest więcej niż mile widziana, jeśli jest nieco mniej elegancka.

W przeciwieństwie do Magic Keyboard, klawisze Pro Keys z gładzikiem mają etui, które owija się wokół całego iPada i odłączaną, podświetlaną klawiaturę Bluetooth, która może służyć również jako regulowana podstawka po zamocowaniu magnetycznym. Wraz z gładzikiem, który można niezależnie wyłączyć w celu oszczędzania baterii, etui zawiera również wbudowany pokrowiec ochronny na Apple Pencil.

Opierając się na zdjęciach Zagga, wydaje się dość gruby, ale obudowa klawiatury to prawie połowa ceny Magic Keyboard. Pro Keys z gładzikiem kosztuje 149,99 USD w przypadku 11-calowego iPada Pro i 10,9-calowego iPada Air. W przypadku mniej wydajnego iPada 10,2 cala kosztuje 139,99 USD. Niestety nie ma wersji na 12,9-calowego iPada Pro.

Zagg’s Pro Keys z etui na gładzik ma odłączaną klawiaturę.
: Zagg

Nowa Rugged Book Zagga jest znacznie bliższa obudowom klawiatury w stylu laptopów Brydge. Jest gruby, choć w tym przypadku celowo, a Zagg twierdzi, że ma 6,6 stopy ochrony przed upadkiem. Klawiatura jest nadal podświetlaną klawiaturą Bluetooth, ale mocuje się ją za pomocą regulowanego zawiasu magnetycznego, który powinien zapewniać więcej kątów widzenia. W tym przypadku jest wolny od gładzika, ale w tej samej cenie co Pro Keys z gładzikiem. Rugged Book kosztuje 149,99 $ i działa zarówno z 11-calowym iPadem Pro, jak i 10,9-calowym iPadem Air.

Zagg’s Rugged Book ma lepszą ochronę przed upadkiem, ale brakuje mu gładzika.
: Zagg

Wreszcie jest sprawa Pro Keys, która jest najbardziej uproszczona i prosta z całej paczki. Jak sugeruje nazwa, ma wiele podobieństw w projektowaniu do klawiszy Pro Keys z gładzikiem, tylko bez gładzika. Podobnie jak etui Smart Keyboard Folio firmy Apple, etui Pro Keys oferuje dwa główne kąty widzenia, ale ponieważ jest to technicznie etui na iPada i osłona klawiatury, teoretycznie możesz pozostać chroniony bez podłączonej klawiatury. Etui Pro Keys kosztuje 109,99 USD w przypadku 11-calowych modeli iPada Pro i 10,9-calowego iPada Air. W przypadku 12,9-calowego iPada 2018-2021 etui Pro Keys kosztuje 169,99 USD.

Zagg’s Pro Keys nie ma gładzika, ale jest również tańszy.
: Zagg

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook