GryNowości

Nowe myszy do gier SteelSeries Aerox 3 są lekkie i wodoodporne

Nowa linia myszy do gier Aerox firmy SteelSeries to kilka nowości w firmie. Twierdzi, że zarówno mysz przewodowa Aerox 3 za 60 USD, jak i bezprzewodowa wersja 100 USD, która będzie dostępna 10 listopada, są pierwszymi myszami do gier, które otrzymały ocenę IP54, co daje im szansę walki z wodą i kurzem.

Są to także pierwsze myszy firmy, które przyjęły zawsze popularną konstrukcję skorupy o strukturze plastra miodu, spopularyzowaną przez bardziej niszowych producentów urządzeń peryferyjnych, takich jak Finalmouse i Glorious PC Gaming Race, by wymienić tylko kilka przykładów. Dzięki tej przezroczystej konstrukcji są przeznaczone dla osób, które chcą lekkiej myszy. Aerox 3 Wireless waży 66 gramów, a wersja przewodowa 57 gramów (bez wagi kabla).

W przypadku bezprzewodowego Aerox 3 jest to pierwsza mysz SteelSeries podłączana przez USB-C w celu ładowania, co oznacza mile widzianą aktualizację. Tylko kilka dużych firm zajmujących się urządzeniami peryferyjnymi do gier zaczęło na poważnie odchodzić od ładowania Micro USB na USB-C i cieszę się, że SteelSeries w końcu robi krok w kierunku integracji mniej uciążliwego, szybszego standardu ładowania w swoich produktach. Ta mysz zawiera bezprzewodowy adapter USB-C oraz kabel w oplocie, którego można używać podczas ładowania.

: SteelSeries

Te zmiany są ekscytujące, ale obie są w dużej mierze identyczne pod względem konstrukcji, jak myszy z serii Rival 3, które są obecnie dostępne. Uniesiona środkowa sekcja, która zawiera przełącznik DPI i kółko przewijania, wygląda tak samo, podobnie jak smukły, fałszywie oburęczny układ z dwoma przyciskami kciuka w znanym miejscu. Otwory w kształcie rombu nadają tym myszom wyjątkowy wygląd, a sposób, w jaki świeci oświetlenie RGB, pozwala zerknąć na sprzęt znajdujący się wewnątrz.

Ze względu na różnicę w cenie 40 USD, Aerox 3 Wireless ma kilka ulepszonych specyfikacji w porównaniu z wersją przewodową, oprócz obsługi połączenia bezprzewodowego 2,4 GHz lub Bluetooth. SteelSeries twierdzi, że żywotność baterii różni się w zależności od trybu bezprzewodowego. Może rzekomo trwać 200 godzin w trybie Bluetooth lub około 80 godzin w trybie 2,4 GHz. Na papierze te twierdzenia są gorsze niż 400-godzinna żywotność Rival 3 Wireless, ale SteelSeries twierdzi, że zmiana wynika z odejścia od wymiennych baterii AAA do baterii wewnętrznej w celu zmniejszenia wagi. I najwyraźniej ładowanie go przez 15 minut zapewni do 40 godzin użytkowania.

Widok profilu Aerox 3 Wireless obok renderowania spodu.
: SteelSeries

Aerox 3 Wireless wyposażony jest w czujnik TrueMove Air opracowany przez SteelSeries z PixArt, który był również używany w Rival 3 Wireless. Przewodowy Aerox 3 ma ten sam czujnik TrueMove Core, który zastosowano w tańszym Rival 3.

Nie byłoby wiele powodów do ekscytacji z Aerox 3, gdyby nie niektóre z dużych zmian, o których wspomniałem powyżej. Stopniowe ulepszenia czujników są fajne, ale wolałbym mieć funkcje takie jak te SteelSeries zaimplementowane w myszy bezprzewodowej za 100 USD, takie jak wodoodporność i ładowanie USB-C.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook