Nowości

Nowe pakiety Windows Feature Experience Pack firmy Microsoft to mniejsze aktualizacje systemu Windows 10

Firma Microsoft rozpoczęła testowanie mniejszych aktualizacji funkcji dla systemu Windows 10 w postaci pakietu Windows Feature Experience Pack. Branding pojawił się w systemie Windows 10 na początku tego roku, ale Microsoft potwierdził dopiero, jakie pakiety będą używane w tym tygodniu. Pakiet Windows Feature Experience Pack będzie używany do „ulepszania niektórych funkcji i doświadczeń, które są obecnie opracowywane niezależnie od systemu operacyjnego”, według firmy Microsoft.

Pierwszy pakiet funkcji został udostępniony testerom wersji beta systemu Windows 10 w tym tygodniu i obejmuje możliwość korzystania z wbudowanej aplikacji do wycinania ekranu w celu wklejania zrzutów ekranu bezpośrednio do folderów w Eksploratorze plików. Pakiet zawiera również tryb podzielonej klawiatury dla urządzeń dotykowych 2 w 1.

Microsoft twierdzi, że pakiety funkcji zostaną dostarczone testerom systemu Windows, podobnie jak dostarczane są istniejące kompilacje i aktualizacje zbiorcze. Nie jest jednak jasne, w jaki sposób te pakiety funkcji trafią do konsumentów i przedsiębiorstw. Pakiety funkcji wydają się być nowym kanałem dla firmy Microsoft do aktualizowania części systemu Windows, które nie są bezpośrednio kontrolowane przez system operacyjny, ale także nie są oddzielnymi aplikacjami obsługiwanymi przez Sklep Windows.

Nowe wbudowane narzędzie do wycinania w systemie Windows 10.

Może to oznaczać, że w nadchodzących miesiącach i latach zobaczymy więcej regularnych drobnych aktualizacji systemu Windows 10. Microsoft zazwyczaj dostarcza dwie duże aktualizacje systemu Windows 10 rocznie, z których jedna pojawia się w kwietniu, a druga w październiku. Firma używa modelu aktualizacji w stylu dodatku Service Pack dla niektórych aktualizacji systemu Windows 10, w tym stosunkowo niewielkich zmian w jednej z aktualizacji i większych zmian w drugiej.

„Testując ten proces najpierw z Windows Insiderami, mamy nadzieję rozszerzyć zakres i częstotliwość wydań w przyszłości” – wyjaśnia Brandon LeBlanc z Microsoft. „Ostatecznie aktualizacje Windows Feature Experience Pack zostaną uwzględnione w już istniejącym procesie obsługi systemu Windows 10 i dostarczone klientom w ten sposób za pośrednictwem usługi Windows Update”.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook