Nowości

Nowe partnerstwo Samsunga to kolejny rzut oka na przyszłość dostaw dronów – tylko w jednym irlandzkim mieście

W Oranmore, małym miasteczku w hrabstwie Galway w Irlandii, możesz teraz zasmakować możliwej, natychmiastowej satysfakcji z dostaw dronów. W ramach nowo ogłoszonego partnerstwa z irlandzką firmą dostarczającą drony Manna, Samsung obiecuje dostawę mniejszych urządzeń elektronicznych, takich jak telefony i inteligentne zegarki, „w ciągu trzech minut”, jeśli ktoś zamówi je w Oranmore w irlandzkim sklepie internetowym Samsunga.

Zgodnie z zapowiedzią Samsunga Manna używa „specjalnie opracowanych dronów lotniczych” do realizacji dostaw. Zdolność dronów do podróżowania z prędkością ponad 60 kilometrów na godzinę (około 37 mil na godzinę) wydaje się być tym, co gwarantuje te agresywne czasy dostaw, chociaż prawdopodobnie pomaga również tylko operowanie w promieniu dwóch kilometrów od ich centrum wysyłkowego.

Samsung i Manna nie są jednak zupełnie nowym przełomem w ramach ich partnerstwa. Ludzie mieszkający w Oranmore mogą już znać drony Manny, które dostarczają wszystko, od artykułów spożywczych po lekarstwa, dzięki umowie zawartej przez Mannę z siecią spożywczą Tesco w 2020 roku.

Telefon Samsung zapakowany do wysyłki z dronem Manna.
: Samsung

Zarówno Samsung, jak i Manna twierdzą, że są „chętni” do rozszerzenia usług dostawczych na cały kraj, ale poza Irlandią inne firmy również eksperymentują z dronami. Amazon rozpoczął testowanie swoich dronów w Wielkiej Brytanii po uzyskaniu zgody organów regulacyjnych w 2016 r. W Stanach Zjednoczonych Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) zaczęła również wydawać zezwolenia na inne testy na małą skalę, takie jak partnerstwo UPS i CVS w celu dostarczania recept do lekarza. dom spokojnej starości na Florydzie i test przeprowadzony przez Walmart w Północnej Karolinie.

Wydaje się, że wszystkie te testy służą temu, co zaczyna wydawać się nieuniknioną rzeczywistością: wysyłka następnego dnia staje się bardziej wysyłką w ciągu minuty. Aby tak się stało, organy regulacyjne muszą uzgodnić normy dotyczące lotów dronów, aw przypadku FAA swoboda latania będzie wymagała nowych systemów identyfikacji w celu ustalenia właściciela. To wszystko może wydawać się odległe, biorąc pod uwagę tempo rządu, ale podobnie jak ten wyczyn Samsunga, jest coraz więcej przykładów, w których ta możliwa przyszłość wlewa się w teraźniejszość.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook