GryNowości

Nowe procesory graficzne Intela do komputerów stacjonarnych nie będą działać w systemach AMD

Intel wypuścił wczoraj swoje pierwsze karty graficzne Iris Xe do komputerów stacjonarnych, ale nie zobaczysz ich w systemach z procesorami AMD. Podczas gdy procesory graficzne Nvidii i AMD zwykle działają z różnymi procesorami Intel i AMD, nowe procesory graficzne Intela są na razie nieco bardziej ograniczone.

„Dyskretna karta dodatkowa Iris Xe zostanie połączona z procesorami Intel® Core ™ dziewiątej generacji (Coffee Lake-S) i dziesiątej generacji (Comet Lake-S) oraz chipsetem Intel (R) B460, H410, B365 i H310C płyt głównych i sprzedawanych jako część gotowych systemów ”- mówi rzecznik firmy Intel w oświadczeniu skierowanym do Legit Reviews. „Te płyty główne wymagają specjalnego systemu BIOS obsługującego technologię Intel Iris Xe, więc karty nie będą zgodne z innymi systemami”.

Jeden z pierwszych procesorów graficznych Intel do komputerów stacjonarnych Iris Xe.
: Intel

Ograniczenia są bardziej sensowne, gdy weźmie się pod uwagę rynek docelowy tych pierwszych procesorów graficznych Intel do komputerów stacjonarnych. Intel współpracuje z Asusem i innymi dostawcami, aby sprzedać te karty integratorom systemów, którzy dołączą je do gotowych systemów. To nie są układy GPU, które można po prostu zamówić online i mają być specjalnie dołączone.

Pomysł Intela z jego początkowymi procesorami graficznymi Iris Xe do komputerów stacjonarnych polega po prostu na ulepszeniu tego, co jest obecnie dostępne na głównych komputerach PC. Większość standardowych komputerów dla firm jest dostarczanych ze zintegrowaną grafiką, a Intel próbuje zaoferować coś, co usprawni obsługę wielu wyświetlaczy i przyspieszenie sprzętowe.

Te karty nie są przeznaczone do ulepszania gier ani do używania w platformach do gier. Intel pracuje również nad swoją architekturą Xe-HPG, która może ostatecznie dostarczyć karty, które mogą konkurować z AMD i Nvidią. Miejmy nadzieję, że te karty nie będą jednak ograniczone do systemów Intela w podobny sposób.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook