NowościRTV

Nowe skórzane pokrowce Nomad na MacBooka Pro są luksusowe, ale drogie

Firma Nomad, zajmująca się akcesoriami, po raz kolejny poszerza swoją ofertę o pierwsze pokrowce na MacBooka Pro, dostępne już dziś. Obudowy mogą być najładniejsze, jakie Nomad stworzył do tej pory, ale przy cenie początkowej 229,95 USD (za 13-calowy model) i 249,95 USD (za 16-calowy MacBook Pro) są również najdroższe.

Etui na MacBooka Pro są wykonane z tej samej brązowej skóry Horween, której Nomad używa do większości swoich produktów. Ale zamiast plastikowej powłoki, którą firma używa w swoich obudowach iPhone’a (których jestem mniej fanem), nowe etui to po prostu solidne połacie skóry na zewnątrz, wzmocnione pianką EVA, aby zapewnić bezpieczeństwo komputera, z ostatnia warstwa ściereczki z mikrofibry do wnętrza.

Wycięcie do ładowania USB-C z boku pokrowca Nomad MacBook.

W ciągu ostatnich kilku dni mogłem używać jednego z futerałów i byłem pod wrażeniem jakości. Skóra wygląda i świetnie się czuje, a Nomad bardzo dobrze przemyślał niektóre szczegóły, takie jak ukryte zatrzaski magnetyczne, które utrzymują obudowę zamkniętą lub małe wycięcie z boku, które umożliwia dostęp do portów USB-C w celu ładowania lub dokowania laptop, gdy jest jeszcze w etui.

Wsuwanie i wyjmowanie MacBooka z obudowy jest łatwe, a sama obudowa wydaje się wystarczająco solidna, chociaż prawdopodobnie istnieją bardziej trwałe opcje, jeśli ochrona jest priorytetem numer jeden – szczególnie biorąc pod uwagę koszt. Dodatkowo, jako właściciel MacBooka Pro z zaledwie dwoma portami USB-C, musiałem pomyśleć o tym, w którym kierunku umieszczam laptopa w obudowie, aby wyrównać porty z wycięciem na ładowanie. I chociaż to wycięcie jest przydatne, miałem pewne obawy, że z czasem zapewni dobrą drogę do przedostania się kurzu lub gruzu do wnętrza obudowy.

Biorąc pod uwagę obecny stan świata, nie byłem w stanie dokładnie przetestować, jak skóra wytrzymuje stres podczas codziennych dojazdów do pracy, ale firma obiecuje, że na zewnątrz z czasem pojawi się ładna patyna, podobnie jak jej inne przypadkach.

Skórzane etui na laptopy zostało zaprojektowane specjalnie z myślą o 13-calowym i 16-calowym MacBooku Pro firmy Apple (z projektu z 2016 roku), chociaż prawdopodobnie będziesz w stanie zmieścić również inne laptopy o podobnej wielkości. Pamiętaj tylko, że może być trochę ciaśniej lub luźniej niż wolisz.

Skrzynie są już dostępne na stronie internetowej Nomad.

Fotografia: Chaim Gartenberg / The Verge

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook