Nowości

Nowe słuchawki Sony 1000XM4 mają ulepszoną redukcję szumów i można je sparować z dwoma urządzeniami jednocześnie

Sony właśnie ogłosiło długo oczekiwane uzupełnienie swoich popularnych słuchawek WH-1000XM3 z redukcją szumów. Zupełnie nowe słuchawki WH-1000XM4 wyglądają dokładnie tak samo, ale mają ulepszoną redukcję szumów i wreszcie opcję jednoczesnego parowania z dwoma urządzeniami jednocześnie przez Bluetooth. W przedsprzedaży można zamówić już dziś za 349,99 USD, a wysyłka rozpocznie się w połowie sierpnia.

1000XM4 używają tego samego procesora Q1N do redukcji szumów, ale Sony twierdzi, że dodało nowy system audio Bluetooth na chipie, który analizuje muzykę i otaczający szum 700 razy na sekundę. W połączeniu z ulepszonym algorytmem sprawia to, że 1000XM4 są lepsze w wyciszaniu głosów i codziennych dźwiękach otoczenia o średniej częstotliwości.

Pod względem jakości dźwięku 1000XM4 powinny brzmieć identycznie jak ich poprzednicy. Używają przetworników 40 mm, podobnie jak M3s, a Sony nie twierdzi, że poprawia jakość dźwięku. Jednak funkcja upscaling słuchawek została ulepszona za pomocą sztucznej inteligencji. Żywotność baterii jest nadal taka sama, do 30 godzin ciągłego odtwarzania, a wszystkie elementy sterujące i przyciski pozostają niezmienione w stosunku do M3s.

: Sony

Wydaje się, że Sony naprawiło przeciętną jakość połączeń głosowych M3 z tymi nowymi słuchawkami. Firma dodała „nową technologię Precise Voice Pickup, która optymalnie steruje pięcioma mikrofonami w słuchawkach i przeprowadza zaawansowane przetwarzanie sygnału audio, aby odbierać głos wyraźnie i precyzyjnie”. Mamy nadzieję, że dzięki temu 1000XM4 będzie lepszą opcją dla wszystkich czatów wideo i połączeń głosowych. Dostępna jest również (opcjonalna) nowa funkcja „Mów na czacie”, która tymczasowo wstrzymuje odtwarzanie muzyki, gdy tylko zaczniesz mówić, i wznowi ją po zakończeniu rozmowy.

Obsługa wielu punktów to kolejna duża nowa rzecz. Słuchawki Sony z redukcją szumów wreszcie dołączają do konkurencji, dodając możliwość jednoczesnego parowania z dwoma urządzeniami naraz. Sony twierdzi, że klienci będą musieli zainstalować aktualizację oprogramowania układowego, aby uzyskać najlepszą wydajność wielopunktową, więc miej to na uwadze, jeśli ostatecznie kupisz zestaw.

Myślę, że wiele osób w końcu je kupi. Testuję 1000XM4s przez kilka dni, a nawet jeśli nie Popatrz zupełnie inaczej, firma Sony odpowiedziała na wiele najpopularniejszych żądań swoich klientów.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook