Nowości

Nowe smartwatche Fossil Gen 5E są mniejsze i tańsze

Nowe smartwatche Fossil Gen 5E to sparowane wersje zeszłorocznej serii Gen 5, ale są dostępne w większej liczbie rozmiarów i w bardziej przystępnej cenie. Oprócz trzech nowych stylów 44 mm, nowa Gen 5E jest dostępna w nowym rozmiarze 42 mm z mniejszymi ramkami, aby zachować ten sam 1,19-calowy wyświetlacz OLED. Oba rozmiary Gen 5E będą dostępne w sprzedaży detalicznej za 249 USD, w porównaniu do ceny wywoławczej Gen 5 za 295 USD.

W tej cenie nadal masz większość tych samych funkcji, co dotychczasowy smartwatch Wear OS Gen 5. Zegarki Gen 5E są dostarczane w komplecie z funkcjami śledzenia snu, oszczędzania baterii i sprawności, które pojawiły się w Gen 5 dzięki aktualizacji oprogramowania w sierpniu. Są wyposażone w głośnik i mikrofon, które umożliwiają wykonywanie połączeń za pośrednictwem podłączonego telefonu z systemem Android lub iOS lub wykonywanie zapytań Asystenta Google. Obejmują również śledzenie tętna i aktywności.

Wersje zegarka 44 mm mają ten sam rozmiar co w zeszłym roku, ale brakuje im kilku funkcji.
: Fossil

Niestety podobieństwa oznaczają również, że nadal otrzymujesz procesor Qualcomm Snapdragon Wear 3100, zamiast tegorocznego zaktualizowanego chipsetu Wear 4100. Gen 5E ma 1 GB pamięci RAM i baterię 300 mAh. Wodoszczelność jest oceniana na 3ATM, co oznacza, że ​​będą w stanie wytrzymać zachlapania lub być używane w deszczu, ale nie pływać, a także obsługują płatności mobilne przez NFC.

Jak sugeruje niższa cena początkowa, smartwatche Fossil Gen 5E nie są wyposażone we wszystkie dzwonki i gwizdki zeszłorocznej generacji 5. Korony po prawej stronie tarcz zegarka nie obracają się w nowych modelach Gen 5E i nie ma samodzielnego odbiornika GPS, więc musisz połączyć się z telefonem, aby zegarki znały Twoją lokalizację. Pamięć jest ograniczona do 4 GB w porównaniu do 8 GB ostatnio, a także nie ma czujnika światła otoczenia, wysokościomierza i kompasu.

Ostateczna wersja 42mm Gen 5E.
: Fossil

Kiedy przeglądaliśmy Fossil Gen 5 w zeszłym roku, jednym z naszych największych zastrzeżeń była jego cena, która była zbyt droga i wynosiła 295 USD. Za 249 USD seria Fossil Gen 5E jest z pewnością bardziej przystępna cenowo i wspaniale jest zobaczyć więcej opcji rozmiaru. To po prostu niefortunne, że działają teraz na chipsecie poprzedniej generacji i nadal używają nadającego się do noszenia systemu operacyjnego, który coraz częściej wymaga modernizacji.

Nowa seria Gen 5E będzie dostępna „blisko” 3 listopada, jak podaje strona internetowa Fossil.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook