NowościRTVTelefony

Nowe urządzenie wielofunkcyjne Lenovo Yoga z obrotowym wyświetlaczem zapewnia lepsze filmy TikTok i przewijanie na Twitterze

Lenovo ma nowy komputer Yoga, ale nie jest to laptop – to nowy komputer stacjonarny Yoga AIO 7. Chociaż Yoga AIO 7 może wyglądać jak standardowy komputer stacjonarny typu all-in-one, podobnie jak jego bardziej przenośni kuzyni, Yoga AIO 7 ma wyświetlacz w rękawie: cały ekran może się obracać, przekształcając 27-calowy monitor poziomy w pionowy współczynnik kształtu.

Oczywiście możliwość obracania wyświetlacza nie jest całkowicie nowym pomysłem. Samodzielne monitory stacjonarne oferują tę funkcję od lat, ułatwiając użytkownikom wyświetlanie treści, które lepiej pasują do wyższego panelu, takiego jak kanały Twittera, długie dokumenty lub filmy TikTok. Ale o wiele rzadziej można zobaczyć tę koncepcję na komputerze typu wszystko w jednym.

Yoga AIO 7 w trybie standardowym.
: Lenovo

Pomysł przypomina Samsung Sero TV z zeszłego roku, podobnie obracający się produkt, który przeskalował pomysł do pełnowymiarowego 43-calowego telewizora w odpowiedzi na popularność pionowych formatów wideo z aplikacji takich jak Instagram i TikTok (które z kolei wynika bezpośrednio z wszechobecności smartfonów z kamerami wideo). Wydaje się, że Lenovo zdaje sobie sprawę z potencjału pionowego telewizora, obiecując przyszłą aktualizację oprogramowania, która skutecznie pozwoli AIO 7 podwoić się jako pełnoprawny telewizor 4K Smart TV.

Jeśli chodzi o specyfikacje, Yoga AIO 7 oferuje wybór między dwoma 27-calowymi panelami 4K (jeden zwykły i jeden spełniający standardy kolorów Adobe RGB i DCI-P3); wybór między procesorami AMD Ryzen 7 4800H i Ryzen 5 4500H; Zintegrowany procesor graficzny Nvidia RTX 2060; 16 GB lub 32 GB pamięci RAM; oraz mieszanka opcji pamięci masowej PCIe i HDD (doładowanie odpowiednio 1 TB SSD i 2 TB dysku twardego).

Na szczególną uwagę zasługuje sposób, w jaki Lenovo korzysta z USB-C w Yoga AIO 7. Podłącz laptopa za pomocą kabla USB-C, a będziesz mógł korzystać ze sprzętu Yoga AIO 7 – w tym wyświetlacza, głośników, mysz i klawiatura, zasilacz, a nawet zintegrowany dysk twardy – bezpośrednio z laptopem.

Yoga AIO 7 jest już dostępna w Chinach (gdzie nazywa się Yoga 27), ale będzie dostępna na „wybranych rynkach” w lutym od 1599 USD.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook