GryNowości

Nowe wyświetlacze „Designed for Xbox” zapewniają najlepszą obsługę konsoli Xbox Series X

Microsoft rozszerza swój program Designed for Xbox o monitory i wyświetlacze. Niektóre monitory do gier będą teraz zawierać nową plakietkę „Funkcje gier dla konsoli Xbox”, która będzie wskazywać, że obsługują najnowszą i najlepszą technologię HDMI 2.1, ze zmiennymi częstotliwościami odświeżania, obsługą HDR i 4K przy 120 Hz, a wszystko to na konsolach Xbox Series X/S.

Co najmniej trzy wyświetlacze HDMI 2.1 otrzymają nową plakietkę, w tym nowy 55-calowy wyświetlacz Philips Momentum. Momentum obsługuje rozdzielczość 4K przy 120 Hz z AMD FreeSync Premium Pro, dedykowanym trybem obrazu Xbox i obsługą DisplayHDR 1000. Microsoft twierdzi, że współpracował z Philipsem, aby sprawdzić poprawność wyświetlacza dla Xbox Series X / S, a tego lata będzie dostępny na całym świecie za 1599,99 USD.

55-calowy Philips Momentum jest jednym z pierwszych wyświetlaczy z nową plakietką Xbox Microsoftu.

Asus ma 43-calowy monitor, który obejmuje 4K przy 120 Hz, obsługę AMD FreeSync Premium Pro i DisplayHDR 1000. Specjalna edycja Xbox, która zawiera również tryb Xbox — z niestandardowymi ustawieniami kolorów, kontrastu i odcieni — będzie dostępna w październiku w cenie 1399 USD.

Ostatnim monitorem w trójce monitorów przeznaczonych do konsoli Xbox jest 28-calowy monitor do gier Acer Xbox Edition. Obsługuje również 4K przy 120 Hz, z krótkim czasem reakcji 1 ms, tylko DisplayHDR 400 i obsługą AMD FreeSync Premium Pro. Zawiera nawet wbudowany przełącznik KVM, który umożliwia szybkie przełączanie się między wieloma komputerami za pomocą jednej konfiguracji klawiatury, myszy i monitora. Acer wprowadza na rynek monitor do gier XV282K KV Xbox tej jesieni w cenie 949,99 USD.

Nowy 28-calowy monitor Acera jest przeznaczony dla konsoli Xbox.

Te nowe wyświetlacze z pewnością nie są tanie, ale do tej pory nie widzieliśmy żadnych przecenionych monitorów HDMI 2.1. Microsoft twierdzi, że to dopiero początek jego znaczka Xbox dla wyświetlaczy, a firma twierdzi, że więcej monitorów dołączy do programu zaprojektowanego dla Xbox w przyszłości.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook