Nowości

Nowe zegarki Garmin Venu 2 mają lepszą żywotność baterii i więcej funkcji

Garmin zaktualizował swój premium smartwatch Venu do 2021 roku (via DC Rainmaker i Ars Technica). Teraz jest dostępny w dwóch rozmiarach zamiast jednego modelu 43 mm. 45 mm Venu 2 mieści 1,3-calowy ekran OLED 416 x 416. W przypadku mniejszych nadgarstków (lub tych, którzy wolą mniej dominujące urządzenie), 40-milimetrowy Venu 2S ma 1,1-calowy ekran OLED 360 x 360. Oba zegarki mają opcjonalny tryb zawsze włączony i są teraz dostępne w początkowej cenie 319,99 USD, czyli o 80 USD taniej niż oryginalne Venu, gdy pojawiło się na rynku pod koniec 2019 r. Garmin nie ujawnił, jak długo ta cena będzie obowiązywać. , a strony produktów wspominają, że cena wywoławcza to 399,99 USD. Skontaktowałem się z Garminem, aby sprawdzić, czy podzieli się, jak długo potrwa ta niższa cena.

Poza różnicami w rozmiarach obudowy, niewiele więcej wyróżnia Venu 2 wizualnie od poprzednika. Są to zgrabnie wyglądające urządzenia do noszenia z ekranem dotykowym z ekranami dotykowymi pokrytymi szkłem Gorilla Glass 3 z dwoma przyciskami. Jednym z największych ulepszeń między generacjami jest wydajność baterii. Oryginalne Venu może trwać pięć dni w trybie zegarka, ale większy 45-milimetrowy zegarek Venu 2 firmy Garmin podwaja go (a potem trochę) do roszczenia o 11 dni działania, jeśli używasz go tylko do otrzymywania powiadomień telefonicznych z lekkim użyciem w inny sposób. Jeśli korzystasz z wbudowanego GPS i przesyłasz strumieniowo muzykę z zegarka do słuchawek przez Bluetooth, Garmin przewiduje do ośmiu godzin pracy na baterii, w porównaniu z sześcioma w poprzednim modelu.

Garmin Venu 2

Zbliżenie na większe Venu 2.
Garmin

Co zaskakujące, mniejszy 40 mm Venu 2S ma również lepszą żywotność baterii niż oryginał, z 10 dniami użytkowania oczekiwanymi w trybie zegarka lub do siedmiu godzin w trybie GPS z muzyką. Garmin ma całą stronę, która zawiera kopię zapasową prognoz dotyczących żywotności baterii, informując Cię, czego się spodziewać w zależności od rodzaju wykonywanych czynności. Garmin zachęca również do szybszego ładowania dla obu modeli, z 10 minutami ładowania, które zapewniają nawet jeden dzień użytkowania w trybie smartwatch lub godzinę korzystania z GPS z muzyką. Oba modele mogą przechowywać do 650 utworów z Spotify, Amazon Music lub Deezer, w porównaniu z 500 w Venu i Venu Sq 2020.

Zegarki Venu 2 są wyposażone w czujniki, w tym czujnik tętna, GPS (GLONASS i Galileo), nadgarstkowy czujnik tętna do pomiaru tlenu we krwi, wysokościomierz barometryczny do pomiaru wysokości, kompas, żyroskop, akcelerometr, termometr i czujnik światła otoczenia. Każdy zegarek jest również wyposażony w NFC do obsługi płatności zbliżeniowych Garmin Pay. Te zegarki działają z iOS i Androidem, ale tylko na Androidzie możesz odpowiadać na wiadomości tekstowe.

Jeśli chodzi o nowe funkcje oprogramowania, które pojawią się w zegarkach, Garmin Sleep Score zapewni łączny wynik oparty na śledzeniu etapów snu, tętna, stresu, oddychania i poziomu tlenu we krwi. Seria Venu 2 może oszacować Twój „wiek sprawnościowy” na podstawie Twojego poziomu aktywności i może poprowadzić Cię przez trening interwałowy o wysokiej intensywności (HIIT) i zaawansowany trening siłowy.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook