Gry

Nowy, 40-calowy zakrzywiony monitor ultraszerokokątny firmy Dell jest wyposażony w piksele i porty

Wśród monitorów ogłoszonych przez firmę Dell na tegorocznych targach CES jest Dell UltraSharp 40 Curved WUHD U4021QW, który, jak twierdzi, jest „pierwszym na świecie 40-calowym ultraszerokim zakrzywionym monitorem WUHD (5K2K)”. 5K2K, na wypadek gdybyś się zastanawiał, przekłada się na rozdzielczość 5120 x 2160. To daje taką samą liczbę pikseli w pionie, co typowy ekran 4K, ale z ultraszerokim współczynnikiem proporcji 21: 9. Według standardów większości monitorów jest to dużo pikseli.

UltraSharp 40 Curved WUHD ma pełną gamę portów, w tym port Thunderbolt 3, który może zasilać kompatybilnego MacBooka z mocą do 90 W. Inne porty obejmują parę portów HDMI 2.0, port DisplayPort 1.4, cztery porty USB typu A z szybkością transmisji danych do 10 Gb / s, port Ethernet, gniazdo 3,5 mm i port przesyłania danych USB typu B, zgodnie z MacRumors.

Jego częstotliwość odświeżania wynosi zaledwie 60 Hz, co jest trochę za niską w porównaniu do monitorów do gier, co oznacza, że ​​prawdopodobnie lepiej nadaje się do zadań związanych z produktywnością (niewiele kart graficznych byłoby w stanie uruchamiać gry w tej rozdzielczości z prędkością większą niż 60 klatek na sekundę).

Z tyłu znajduje się duża kolekcja portów, a na spodzie kilka innych.
: Dell

Dell nie jest pierwszą firmą, która ogłosiła monitor o tej rozdzielczości; Firma LG wprowadziła na rynek w 2017 roku 34-calowy monitor. Jednak nowy monitor Dell jest większy i zakrzywiony, dzięki czemu może pochwalić się statusem „pierwszego na świecie”. Zakrzywiony monitor UltraSharp 40 WUHD trafi do sprzedaży 28 stycznia, a ceny zaczynają się od 2099,99 USD.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook