GryRTV

Nowy A20 Gen 2 Astro to pierwszy zestaw słuchawkowy stworzony dla PS5 i Xbox Series X

Najnowszy bezprzewodowy zestaw słuchawkowy do gier Astro, A20 Gen 2, to ulepszona wersja modelu z 2017 roku. Zostanie on wysłany w październiku za 119 USD, czyli znacznie mniej niż 149 USD, na które wyceniono A20 poprzedniej generacji. Pomimo obniżki ceny Astro twierdzi, że zwiększył zasięg sieci bezprzewodowej z 30 stóp oferowanych przez model pierwszej generacji do 50 stóp i ładuje się przez wygodny port USB-C.

Zestaw słuchawkowy A20 Gen 2 będzie dostępny w dwóch różnych mieszankach kolorów: niebieskim, białym i czarnym, aby uzyskać klimat podobny do PlayStation, lub zielonym, białym i czarnym, aby uzyskać wygląd Xbox. Każdy z nich zawiera bezprzewodowy adapter USB typu A, który umożliwia łatwe podłączenie do konsoli, której zestaw kolorów odpowiada tak samo dobrze, jak komputer. Każdy zestaw słuchawkowy mogą współpracować z drugą konsolą po wyjęciu z pudełka (np. niebieski zestaw słuchawkowy może współpracować z Xbox Series X i odwrotnie), ale tylko wtedy, gdy kupisz dodatkowy bezprzewodowy adapter USB typu A za 20 USD za pośrednictwem witryny Astro.

Astro A20 Gen 2

: Astro

Jeśli chodzi o to, dlaczego nie można włożyć kompatybilności dla obu konsol do jednego adaptera, Astro twierdzi, że sprowadziło się do oprogramowania układowego i ponieważ każdy system podobno inaczej obsługuje dźwięk z gry i czatu. Jeśli masz oba adaptery, musisz użyć odpowiedniego adaptera dla używanej konsoli (każdy adapter będzie wyraźnie oznaczony konsolą, którą obsługuje), a następnie dotknij przycisku synchronizacji na adapterze, aby podłączyć go do A20 Gen 2.

Czy Twój stary zestaw słuchawkowy będzie działał na PS5 lub Xbox Series X? Prawdopodobnie

Oprócz ogłoszenia zestawu słuchawkowego A20 Gen 2, Astro dzieli się również swoim planem obsługi starszych zestawów słuchawkowych, gdy nadchodzi kolejna generacja konsol. Jeśli zestaw słuchawkowy Astro łączy się ze źródłem dźwięku za pomocą wtyczki 3,5 mm, możesz iść, ponieważ zarówno kontrolery XSX, jak i PS5 są wyposażone w gniazdo słuchawkowe.

Astro A20 Gen 2

: Astro

Jeśli masz bezprzewodowy zestaw słuchawkowy Astro stworzony dla Xbox One, będzie to tak łatwe, jak aktualizacja oprogramowania zestawu słuchawkowego (i zależnie od modelu, MixAmp lub stacji bazowej) za pomocą oprogramowania Astro Command Center PC po Xbox Series X uruchamia się. Jeśli twój zestaw słuchawkowy zazwyczaj łączy się z konsolą za pomocą optycznego audio, będziesz mógł podłączyć stację bazową do portu USB XSX, aby uzyskać te same funkcje – nie jest potrzebny optyczny dźwięk (chociaż konsola nadal będzie miała port). Astro twierdzi, że bezprzewodowe zestawy słuchawkowe z ery Xbox 360 zostały w tyle.

Sprawa staje się nieco bardziej skomplikowana dla osób, które chcą przenieść swój bezprzewodowy zestaw słuchawkowy Astro z obsługą PS4 na PS5. Konsola nowej generacji Sony nie ma optycznego portu audio, co wydaje się oznaczać kłopoty dla właścicieli zestawów słuchawkowych. Jednak problem nie jest tak zły, jak konieczność zakupu zupełnie nowego zestawu słuchawkowego. Zamiast tego, aby zrekompensować pominięcie portu przez Sony, Astro wypuszcza rozdzielacz audio HDMI na optyczny, który umożliwi połączenie zestawu słuchawkowego z PS5 bez dodatkowego oprogramowania układowego. Obsługuje HDMI 2.1, HDCP i 4K passthrough. Astro twierdzi, że nie wprowadzi żadnego opóźnienia wejściowego, a ponieważ jest to produkt zgodny z Dolby, dźwięk też nie powinien być gorszy.

Ten splitter zostanie wydany w październiku za 40 USD, co nie jest straszną ceną jak na splitter, który gwarantuje bezstratną jakość z konsolą nowej generacji. Ale co lepsze, jeśli masz już zestaw słuchawkowy Astro, możesz wprowadzić swój numer seryjny na jego stronie, aby zaoszczędzić 15 USD na kosztach splittera, obniżając łączną kwotę do 25 USD.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook