Różności i nowinki technologia

Nowy Asus Fanless Chromebox można pomylić z routerem bezprzewodowym

Asus ogłosił nowy bez wentylatora dodatek do swojej rodziny Chromeboksów: Asus Fanless Chromebox. Podobnie jak poprzednie modele Asusa, kompaktowy Chromebox bez wentylatora jest przeznaczony do zamontowania z tyłu wyświetlacza lub biurka, aby zaoszczędzić miejsce w środowiskach pracy o niewielkich rozmiarach. Być może niezamierzenie wygląda również prawie dokładnie jak router bezprzewodowy.

Wymiary Asus Fanless Chromebox wynoszą około 8,15 x 5,82 x 1,26 cala, co nadaje jego aluminiowej obudowie mały, prostokątny kształt. Ale prawdziwa estetyka routera bezprzewodowego wynika z prążkowanej konstrukcji na górze pudełka i dwóch regulowanych anten z tyłu.

Asus Fanless Chromebox piggybacking z tyłu wyświetlacza.
: Asus

Wewnątrz Chromebox jest wyposażony w procesor Intel Core lub Celeron dziesiątej generacji: możesz wybrać między Intel Core i7-10510U, Intel Core i5-10210U, Intel Core i3-10110U lub Celeron 5205U. Oferuje również do 16 GB pamięci RAM i do 256 GB pamięci SSD.

W zależności od konfiguracji Chromebox oferuje różne porty, przy czym główną różnicą między modelami Celeron i Core jest liczba i typ portów USB: model Celeron ma połączenie dwóch USB 2.0, jednego USB 3.2 i jednego USB-C port, podczas gdy modele Core mają trzy porty USB 3.1 i jeden port USB-C. Wszystkie konfiguracje mają dwa porty HDMI 2.0 do podłączenia do wyświetlaczy i jedno gniazdo karty microSD do dodania dodatkowej pamięci.

Asus twierdzi, że specyfikacja Chromeboksa, wraz z jego bezwentylatorową konstrukcją, powinna pozwolić mu zasilać do trzech wyświetlaczy 4K podczas korzystania z systemu operacyjnego Chrome (i aplikacji na Androida ze Sklepu Play). Przy cenie początkowej 399 USD Asus Fanless Chromebox może być solidnym systemem operacyjnym Chrome na komputery stacjonarne – po prostu nie kupuj przez pomyłkę routera bezprzewodowego.

Asus Fanless Chromebox będzie dostępny w Stanach Zjednoczonych w lutym 2021 roku.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook