Różności i nowinki technologia

Nowy czytnik linii papilarnych Apple iPad Air byłby idealny dla iPhone’a 12

Jedną z niespodziewanych zapowiedzi sprzętowych Apple w zeszłym tygodniu było przeniesienie czujnika odcisków palców iPada Air do małego przycisku zasilania u góry wyświetlacza. Jest to zmiana w porównaniu z typowym położeniem przycisku Home Touch ID u dołu ekranu i pozwala Apple po raz pierwszy umieścić większy wyświetlacz od krawędzi do krawędzi na iPadzie Air. Jest to również idealne miejsce na czujnik odcisków palców i chciałbym zobaczyć to na iPhonie 12.

W ostatnich latach Apple przeniósł większość swojej linii iPhone’a na Face ID, oferując szybki sposób na zeskanowanie twarzy i odblokowanie telefonu. Jedynym iPhonem, który nie obsługuje Face ID, jest iPhone SE, który nadal potrzebuje dużej ramki, aby zrobić miejsce na czujnik odcisków palców Touch ID u dołu wyświetlacza. Face ID było w porządku, w dawnych czasach, ale przez ostatnie sześć miesięcy tęskniłem za powrotem do Touch ID. Podobnie jak wielu innych, za każdym razem, gdy wychodzę z domu, noszę maskę, co oznacza, że ​​zawsze muszę wprowadzać kod PIN, ponieważ maska ​​blokuje prawidłowe działanie Face ID.

FaceID

Technologia Face ID firmy Apple.
: Dieter Bohn / The Verge

Apple ulepszyło oprogramowanie, aby przyspieszyć przełączanie awaryjne na wprowadzenie kodu PIN, ale Face ID stał się dla mnie praktycznie bezużyteczny od miesięcy. Ponieważ pandemia nie wykazuje oznak spowolnienia, przegapiłem niezawodność Touch ID. Technologia Face ID firmy Apple również nie działa dobrze, gdy iPhone leży płasko na biurku i wymaga Twojej uwagi (domyślnie), aby odblokować urządzenie.

Chociaż podobno Apple od miesięcy włącza technologię odcisków palców na ekranie do iPhone’ów, jeszcze nie widzieliśmy, aby cokolwiek się zmaterializowało. Przyjęcie czytnika linii papilarnych iPada do przycisku zasilania iPhone’a pozwoliłoby na użycie Face ID, Touch ID i świetnego ekranu, przy użyciu technologii, z którą firma jest już wygodna.

Nowy iPad Air firmy Apple to pierwsza poważna zmiana w Touch ID od lat i toruje drogę podobnemu systemowi w modelach iPhone SE i miejmy nadzieję, że w większych iPhone’ach, które obecnie używają Face ID.

Nowy Touch ID Apple na iPadzie Air.
: Apple

Twórcy urządzeń z Androidem już wbudowali czujniki linii papilarnych w wyświetlacze i przyciski zasilania. Warianty ekranowe zostały jednak trafione i chybione, ponieważ problemy z niezawodnością mogły powstrzymać Apple przed przyjęciem podobnej technologii w ciągu ostatnich kilku lat. Wczesne czujniki ekranowe powoli się uwierzytelniały, ale nowsze urządzenia chyba nadrobiły zaległości. Wszystkie oprócz najnowszych czujników przycisków również miały problemy. Reputacja Apple polega na wprowadzaniu nowej technologii dopiero wtedy, gdy będzie gotowa, więc jestem gotów założyć, że czujnik iPada jest tak szybki i niezawodny, jak twierdzi firma.

Nawet jeśli nowa forma Touch ID nie pojawia się na iPhonie 12, są też inne części nowego iPada Air firmy Apple, które chciałbym zobaczyć na nowych iPhone’ach. Nowy A14 Bionic firmy Apple, układ 5 nm z sześciordzeniowym procesorem, odegrał główną rolę w ogłoszeniu o iPadzie Air i bez wątpienia pojawi się na iPhonie 12. Apple obiecuje 40-procentową poprawę wydajności w stosunku do poprzedniego iPada Air. chip jest jak dotąd najbardziej zaawansowany.

Apple przeszedł również na USB-C na iPadzie Air, co jest posunięciem. Jestem pewien, że wielu z nas chciałoby, aby stało się to na iPhonie 12. Wydaje się jednak coraz mniej prawdopodobne, że USB-C pojawi się na iPhonie 12, chociaż . Pomimo plotek, że Apple wyjmuje dołączoną ładowarkę do iPhone’a 12, nie widzieliśmy żadnych solidnych sugestii, że w tym roku nastąpi przejście na USB-C. Moglibyśmy długo czekać na iPhone’a z USB-C, a to przy założeniu, że Apple nie opiera się zbytnio na ulepszeniach ładowania bezprzewodowego.

Apple ma szansę wstrząsnąć tegorocznym sprzętem iPhone’a 12. Plotki sugerują, że pojawi się nowy projekt przemysłowy przypominający iPhone’a 4 i 5, z kwadratowymi krawędziami i stalą nierdzewną. Musimy teraz poczekać do października, aby dowiedzieć się, jak bardzo iPhone 12 naprawdę zmienia się w tym roku. Będę trzymał kciuki za USB-C i powrót Touch ID, ale mam przeczucie, że jeszcze przez jakiś czas zostaną skrzyżowani.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook