Różności i nowinki technologia

Nowy elektryczny SUV Hummera może jeździć po przekątnej, z zasięgiem 300 mil i ceną 110 000 dolarów

Hummer zaprezentował wersję SUV swojego elektrycznego pickupa, który jest dostarczany z do 300 mil zasięgu i będzie sprzedawany za sugerowaną cenę detaliczną do 110,595 USD za pierwsze wydanie. Według strony internetowej GM, rezerwacje na ten model są już pełne.

GM, który produkuje elektryczne Hummery pod swoją marką GMC, powiedział, że SUV wejdzie do produkcji na początku 2023 r., Z tańszymi wariantami zaczynającymi się od 90 000 USD wiosną 2023 r. I niską wersją 80 000 USD z zasięgiem 250 mil w wiosną 2024 r. Wcześniej firma zapowiadała, że ​​jej elektryczny pickup rozpocznie montaż pod koniec 2021 r., zaczynając od najdroższego poziomu wyposażenia.

Podobnie jak pickup, wersje wyposażenia SUV-a o wartości 90 000 USD i więcej są wyposażone w Crab Walk, który pozwala Hummerowi obracać wszystkimi czterema kołami, aby jechać po przekątnej przy niskich prędkościach, oraz tryb Extract, który może wykorzystywać system zawieszenia pneumatycznego do podnoszenia całego pojazdu. pojazd sześć cali nad ziemią, aby pokonywać duże przeszkody. Ma również ten sam 13,4-calowy dotykowy wyświetlacz konsoli środkowej i 12,3-calowy cyfrowy zestaw wskaźników.

Poziomy wyposażenia Hummer EV SUV; można znaleźć bardziej szczegółowe porównanie na stronie GM.

GM wycofał markę Hummer w 2010 roku. W tym czasie ten pudełkowaty behemot stał się symbolem ekscesów sprzed kryzysu finansowego, który stał się sławny dzięki umieszczeniu go w filmach rapowych i programach telewizyjnych, takich jak Soprano i Otoczenie. Ale kiedy nadeszła globalna recesja, a ceny paliwa zaczęły rosnąć, sprzedaż Hummera spadła, a pojazd został wycofany.

W zeszłym roku firma ogłosiła, że ​​przywraca tabliczkę znamionową jako skandaliczny pickup o mocy 1000 koni mechanicznych, który może podnosić i opuszczać zawieszenie o sześć cali, a nawet jeździć po przekątnej. Hummer jest kamieniem węgielnym 27 miliardów dolarów zainwestowanych przez GM w pojazdy elektryczne, które obejmą wypuszczenie 30 nowych pojazdów do 2025 r.

Oba Hummery będą jednymi z pierwszych pojazdów zbudowanych na nowej modułowej platformie akumulatorów elektrycznych GM, Ultium, która, jak twierdzi firma, będzie dostarczać moc od 50 do 200 kWh, pozwalając na zasięg do „400 mil lub więcej”. W przypadku samochodów ciężarowych platforma Ultium będzie zawierała zestawy akumulatorów 800 V i możliwość szybkiego ładowania 350 kW, co odpowiada ładowaniu 100 mil w ciągu 10 minut według GM; w przypadku SUV-a szybkie ładowanie jest ograniczone do 300 kW, a przy mocy mniejszej o 170 koni mechanicznych w najwyższej specyfikacji, potrzebujesz również 3,5 sekundy, aby przejść od 0 do 60, zamiast płaskich 3,0 sekund.

Pojazdy będą również wyposażone w drugą generację zaawansowanego systemu wspomagania kierowcy GM, Super Cruise, który umożliwia jazdę autostradą bez użycia rąk.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook