Foto

Nowy flagowiec Xiaomi ma gigantyczny wypukłość aparatu z własnym ekranem OLED

Xiaomi ogłosiło swój najnowszy flagowiec, Mi 11 Ultra. Opiera się na doskonałym nowym Mi 11, ale ma bardziej zaawansowany system kamer – w tym drugi ekran umieszczony wewnątrz wypukłości aparatu.

Mi 11 Ultra ma trzy aparaty z tyłu: ,12-calowy 50-megapikselowy czujnik główny, 48-megapikselowy ultraszeroki i 48-megapikselowy teleobiektyw peryskopowy 5x. Te czujniki powinny zostać ulepszone na całej płycie w porównaniu do zwykłego Mi 11, który miał mniejszy 108-megapikselowy czujnik główny, 13-megapikselowy ultraszeroki i 5-megapikselowy aparat makro.

W górnej części Mi 11 Ultra dominuje wypukłość aparatu, a przyczyną tego jest jego drugi ekran. To 1,1-calowy wyświetlacz OLED 126 x 294 ze szczytową jasnością 450 nitów i trybem oszczędzania energii. Xiaomi twierdzi, że może być używany jako wizjer do selfie, zawsze włączony wyświetlacz lub sposób sprawdzania powiadomień, gdy telefon jest skierowany do dołu.

Wyświetlacz tylny pokazany do selfie.
: Xiaomi

Poza tym specyfikacje są podobne do zwykłego Mi 11. Jest tam 6,8-calowy wyświetlacz OLED 120 Hz 1440p, procesor Qualcomm Snapdragon 888, 12 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci. Akumulator został zwiększony do 5000 mAh i można go teraz szybko ładować z mocą 67 W zarówno bezprzewodowo, jak i za pomocą kabla.

Xiaomi wprowadza również okrojoną wersję Mi 11 o nazwie Mi 11 Lite 5G. Wygląda podobnie do zwykłego Mi 11, ale jest to bardziej urządzenie ze średniej półki. To pierwszy telefon z nowym procesorem Snapdragon 780, który Qualcomm ogłosił na przykład w zeszłym tygodniu. Nacisk kładziony jest na smukłą i lekką konstrukcję – ma zaledwie 6,81 mm grubości.

Gdzie indziej znajdziesz 6,55-calowy wyświetlacz OLED 1080p 90 Hz, który jest mniejszy, wolniejszy i ma niższą rozdzielczość niż w Mi 11. System trzech kamer obejmuje 64-megapikselowy czujnik główny, 8-megapikselowy ultraszeroki, i 5-megapikselowe makro. Bateria jest również nieco mniejsza i wynosi 4250 mAh, chociaż w Mi 11 Lite masz przynajmniej gniazdo słuchawkowe, w przeciwieństwie do Mi 11.

Xiaomi nie podało jeszcze cen ani szczegółów dotyczących wydania Mi 11 Ultra i Mi 11 Lite – bądźcie czujni.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook