Różności i nowinki technologia

Nowy inteligentny głośnik Nest Audio firmy Google jest oficjalny i kosztuje 99,99 USD

Google oficjalnie ogłosił nowy inteligentny głośnik Nest Audio, najnowszy w swojej linii inteligentnych głośników obsługiwanych przez Asystenta Google. Nest Audio zastępuje oryginalny Google Home z 2016 roku jako inteligentny głośnik średniotonowy Google, umieszczony nad Nest Mini i poniżej Nest Max w składzie. Kosztuje 99,99 USD i będzie dostępny od 5 października w 21 krajach. Możesz go zamówić w przedsprzedaży już teraz.

W przeciwieństwie do estetyki odświeżacza powietrza Google Home, miękkie zaokrąglone rogi Nest Audio i niejasno prostokątny kształt sprawiają, że bardziej przypomina bochenek chleba stojący na jego końcu. Podobnie jak Nest Mini, jest całkowicie owinięty tkaniną, którą można uzyskać w kilku różnych kolorach. Podobnie jak inne głośniki Nest, w tkaninie znajdują się cztery kolorowe diody LED, które zapalają się, gdy głośnik słyszy lub reaguje na polecenie głosowe. Możesz wybrać pomiędzy ciemnoszarym, jasnoszarym, zielonym, różowym lub niebieskim.

Oprócz nowego projektu i ulepszonego dźwięku, Nest Audio robi wszystko, co robią inne głośniki z Asystentem Google: odtwarzać muzykę, sterować inteligentnymi urządzeniami domowymi, informować o pogodzie i tak dalej. Możesz sparować wiele jednostek w konfiguracji stereo lub w innych konfiguracjach audio multiroom.

Google twierdzi, że Nest Audio jest o 75 procent głośniejszy niż Google Home, który zastępuje, i ma o 50 procent silniejszą odpowiedź basów. Jego obudowa jest wykonana w 70% z plastiku pochodzącego z recyklingu. Jest wyposażony w głośnik wysokotonowy 19 mm i głośnik niskotonowy 75 mm.

Głównym konkurentem Google jest tutaj Amazon, który właśnie odnowił swoje popularne inteligentne głośniki Echo. Nest Audio walczy ze standardowym Echo, które również kosztuje 99 USD. Główne różnice między nimi to projekt – Echo jest teraz kulą w porównaniu do bzdurnego prostokąta Google – i asystent głosowy, który je zasila, Asystent Google dla gniazda i Alexa dla echa. Będziemy musieli poczekać, aż będziemy mogli porównać je obok siebie, aby określić, który z nich jest lepiej brzmiącym głośnikiem.

Rozwijam się. Sprawdź nasz blog na żywo poświęcony wydarzeniom Pixel 5 po więcej wiadomości.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook