GryMedia

Nowy mem Kim Kardashian żyje na najciemniejszej osi czasu

Monitor jest cotygodniowy artykuł poświęcony wszystkiemu, co dzieje się w WIRED w świecie kultury, od filmów po memy, telewizję i Twitter.

Nawet nieliczni ludzie, którzy nie śledzą szalenie popularnych kont w mediach społecznościowych Kim Kardashian West, często są pochłonięci jej życiem. Życie jej i im podobnych nabrało aspiracji w wyniku kultury celebrytów, którą Kardashian pomogła stworzyć. Dzięki Instagramowi, Twitterowi i Z kamerą u KardashianówKim i jej rodzina zbudowali swoją karierę, promując styl życia – modę, podróże, konturowanie twarzy – z którego niewiele osób mogłoby kiedykolwiek zrealizować. To wszystko dobrze i dobrze – dla Stan’a jest tęskne zaglądanie do wszechświatów idoli – ale w czasach, gdy pandemia zabija życie, zwiększa bezrobocie i przetrzymuje ludzi w zamknięciu, dzielenie się tym, jak dobrze się ma, może wydawać się nieco szalone .

To, drogi czytelniku, lekcja, której sama Kardashian nauczyła się w tym tygodniu, kiedy weszła w swój 41 rok.

Zaczęło się, jak to często bywa, od tweeta. Kardashian, która w ostatnich dniach bawiła się w mediach społecznościowych, opisując wydarzenia związane z obchodami 40. urodzin, opublikowała serię zdjęć z niedawnej podróży z „niektórymi osobami, które pomogły mi ukształtować kobietę, którą jestem dzisiaj”. Zdjęcia przedstawiają jej przyjaciół i rodzinę wędrujących po tropikalnym miejscu, bez masek, cieszących się, jak się wydaje, wystawnymi wakacjami. To wydarzenie sprawiło, że poczuła się „upokorzona i błogosławiona”, napisał Kardashian, dodając, że „nie ma dnia, który uważam za pewnik, szczególnie w tych czasach, kiedy wszyscy przypominają nam się rzeczy, które naprawdę mają znaczenie… Przed Covid nie” Myślę, że ktokolwiek z nas naprawdę doceniał, jakim prostym luksusem była możliwość podróżowania i przebywania z rodziną i przyjaciółmi w bezpiecznym środowisku ”.

Widzisz, dokąd to zmierza, prawda? Dla każdego, kto nie może podróżować, dla tych, którzy są chorzy lub boją się zakażenia koronawirusem, dla tych, którzy nie mieli „prostych” luksusów przed Covid-19 i prawdopodobnie nie będą ich mieli później, było to w najlepszym przypadku głuche, okrutne najgorszy. Miał w sobie całą samoświadomość celebrytów śpiewających „Imagine” w swoich pałacowych wykopaliskach kwarantannowych i mówiących „Jesteśmy w tym razem”. Potem przyszedł kicker. Nad parą zdjęć przedstawiających członków jej załogi cieszących się zabawą, Kardashian napisała: „Tańczyliśmy, jeździliśmy na rowerach, pływaliśmy w pobliżu wielorybów, płynęliśmy kajakiem, oglądaliśmy film na plaży i nie tylko. Zdaję sobie sprawę, że dla większości ludzi to to coś, co jest obecnie tak daleko poza zasięgiem, więc w takich chwilach jak ta pokornie przypomina mi się, jak uprzywilejowane jest moje życie ”. Ponadto „Po 2 tygodniach wielokrotnych ekranów zdrowia i poproszeniu wszystkich o poddanie się kwarantannie zaskoczyłem mój najbliższy krąg bliską wycieczką na prywatną wyspę, na której mogliśmy udawać, że wszystko jest normalne tylko przez krótką chwilę”.

Tak, prywatna wyspa. Ponownie, to zwykłe luksusy, normalne rzeczy. Kiedy mówię, że Twitter nie zamierzał pozwolić, aby ten przywilej pozostał niezauważony, mam to na myśli. W ciągu kilku godzin użytkownicy zaczęli umieszczać ten ostatni fragment tekstu obok własnych interpretacji tweeta Kardashiana. Niektóre opublikowane obrazy z domeny Park Jurajski, inni z Gra o tron lub Wyrzucać. Jeszcze inni wskazywali na tępą niewrażliwość Kardashiana, odpowiadając w stylu: „Wszystkiego najlepszego. Mam nadzieję, że ktoś podarował ci książkę z alfabetem, żebyś mógł nauczyć się czytać w pokoju ”.

Zapętlony film z wpływowymi osobami "sprzedawanie" produkty dla wielbicieli.

WIRED przewodnik po influencerach

Wszystko, co musisz wiedzieć o zaangażowaniu, polubieniach władzy, sponconie i zaufaniu.

Jak idą hity na Twitterze, było to dość standardowe. Ale wskazywało też na coś głębszego, jeśli chodzi o wygodę w dobie koronawirusa. Ponieważ tygodnie kwarantanny zmieniły się w miesiące, a Stany Zjednoczone stoją w obliczu nowego wzrostu liczby przypadków Covid-19 (nie wspominając o najtrudniejszych wyborach w najnowszej historii), media, do których zwracają się ludzie, są bardzo zróżnicowane. Niektórzy ludzie pożerają 24-godzinne wiadomości, szukając odpowiedzi; niektórzy oglądają filmy dokumentalne lub czytają historie o przeszłości pandemii, szukając wskazówek na przyszłość; inni po prostu chcą ucieczki. Ta ostatnia wydaje się dość powszechna. Niektórzy mogą zagubić się w filmach lub telewizji z jeszcze brzydszymi prawdami niż te obecne, ale beztroska opowieść o dniach naszego życia przed 2020 rokiem może zapewnić miłą ulgę od ciemnej linii czasu, na której znajduje się teraz świat.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook