Nowości

Nowy model MSI GE76 Raider Dragon Edition Tiamat to hołd złożony starożytnej bogini

MSI ogłosiło GE76 Raider Dragon Edition Tiamat (tak, to pełna nazwa), który bez wątpienia ma jeden z najbardziej unikalnych projektów laptopów, jakie zobaczysz w tym roku. Spójrz na przyciągający wzrok wzór na powyższym obrazku – w rzeczywistości jest on wygrawerowany na pokrywie 17,3-calowej GE76. MSI twierdzi, że projekt jest inspirowany starożytną boginią Tiamat, która była znana w Mezopotamii jako matka wszystkich bogów. Dlaczego Tiamat? Podobnie jak ona, twierdzi MSI, GE76 Raider reprezentuje „najwyższą moc”.

Jeśli jesteś zdezorientowany, uspokój się – takie rzeczy to gówno MSI. W zeszłym roku firma wypuściła „Dragonshield Edition” swojego GE66 Raidera zaprojektowanego tak, aby wyglądał jak statek kosmiczny. (A raczej panel, który spadł ze statku kosmicznego. Jest taka historia i zawiera model, to całość.) Hej, to nie będzie dla wszystkich, ale podoba mi się, że firma myśli na wielką skalę.

Oprócz Dragon Edition, MSI zaprezentowało kilka innych urządzeń dla swojej serii GE Raider, w tym zwykły GE76 Raider (bez zabawnej konstrukcji pokrywy) i zaktualizowany 15,6-calowy GE66 Raider.

Najważniejszą wiadomością jest to, że GE Raiders zostały zaktualizowane do nowych kart graficznych Nvidia GeForce RTX 3000. GE66 i Dragon Edition mogą zawierać RTX 3070 lub RTX 3080; standardowy GE76 również spada do 3060. Oznacza to, że będą mieli dostęp do nowoczesnych technologii Nvidii, w tym technologii BAR o zmiennym rozmiarze i Dynamic Boost 2.0 (która wykorzystuje sztuczną inteligencję do równoważenia mocy między procesorem, GPU i pamięcią GPU na podstawie każdej klatki). Nowe Raidery połączą te GPU z procesorami Intel Core i7 10. generacji (Dragon Edition ma opcję Core i9). MSI twierdzi, że laptopy „po mistrzowsku radzą sobie ze wszystkimi grami typu A”.

Są także jednymi z pierwszych laptopów w branży, które obsługują najnowsze Wi-Fi 6E lub Wi-Fi 6 Hz, które mają oferować lepszą przepustowość przy mniejszych zakłóceniach.

MSI GE76 Raider otwarty, ustawiony pod kątem w lewo na czarnym stole z fioletowym tłem.  Pasek LED i klawiatura są podświetlane.  Na ekranie pojawia się czarna dziura z hasłem „Podświetl je” w prawym dolnym rogu.

Oto zwykły Raider GE76.
Obraz: MSI

Odkładając na bok, najbardziej zauważalną cechą serii GE Raider jest kolorowy pasek LED wokół przedniej krawędzi obudowy. W połączeniu z konfigurowalną klawiaturą RGB tworzy efektowny plusk koloru. Mają też duży wybór portów: liczę 10, w tym dwa porty USB-C, trzy porty USB-A, gniazdo audio, port HDMI 2.0, Mini DisplayPort 1.4, port Ethernet i czytnik kart SD. Wszystkie modele mogą być wyposażone w wyświetlacz IPS 1080p 300 Hz lub 240 Hz – Dragon Edition ma również opcję 4K UHD, a standardowy GE76 ma opcję 1080p 144 Hz. Oba GE76 mają opracowany przez MSI głośnik „Duo Wave” z redukcją szumów.

Wszystkie mają baterię 99,9 Wh, największą baterię, jaką można wnieść do samolotu (a co za tym idzie, największy rozmiar, jaki prawdopodobnie zobaczysz w urządzeniu konsumenckim), chociaż nadal mam tylko około czterech godzin z 2020 GE66 w moje testy.

Ceny na GE76 Raider Dragon Edition nie zostały jeszcze ogłoszone, ale mają trafić na półki w połowie do końca lutego. Możesz już zamówić w przedsprzedaży zwykłe modele GE76 i GE66. Zaczną się odpowiednio od 1499 USD i 2199 USD.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook