Gry

Nowy monitor gamingowy Raptor 27 firmy Razer ma szybszą częstotliwość odświeżania 165 Hz

Razer odświeżył swój minimalistyczny monitor do gier Raptor 27 z obsługą FreeSync Premium z kompensacją niskiej liczby klatek na sekundę, aby zapewnić płynniejszą rozgrywkę; nieco wyższa częstotliwość odświeżania 165 Hz (poprzedni model osiągnął szczyt 144 Hz); oraz certyfikat THX, który zapewnia doskonałe odwzorowanie kolorów, odcieni i obrazu. Podobnie jak wersja 2019, ta ma kompatybilność z Nvidia G-Sync, a jej matowy 27-calowy panel QHD IPS pokrywa 95 procent przestrzeni kolorów DCI-P3.

Ten monitor będzie kosztował 799,99 USD, gdy zostanie wydany w trzecim kwartale 2021 r., czyli o 100 USD więcej niż poprzednia wersja. Ulepszenia sprawiają, że przynajmniej warto rozważyć, czy chcesz grać na PC z ulepszoną technologią zmiennej częstotliwości odświeżania. To, a Razer Raptor 27 jest trudny do pokonania, jeśli chodzi o konstrukcję, z solidną aluminiową podstawą, która pozwala monitorowi obrócić się o 90 stopni w celu łatwego zarządzania kablami. Jest to jednak niewątpliwie wysoka cena do zapłacenia, gdy niektóre monitory do gier 4K kosztują tylko trochę więcej. Za 899 USD, Acer Nitro XV28 ma 28-calowy ekran 4K IPS z portami HDMI 2.1, które obsługują szybką grę z częstotliwością odświeżania 120 Hz na PC lub PS5 i Xbox Series X.

Razer oferuje teraz adapter VESA dla tego Raptora 27 i poprzedniego modelu. Jeśli chcesz zrezygnować z podstawy dołączonej do monitora, ten adapter (wydany również w trzecim kwartale 2021 r.) kosztuje 100 USD i pozwala zamontować Raptor 27 na ramieniu monitora lub innej podstawie VESA, którą możesz preferować. Byłoby to całkiem atrakcyjne akcesorium do dołączenia do odświeżonego monitora, szczególnie biorąc pod uwagę, że nowy monitor również kosztuje 100 dolarów więcej, ale niestety. Istnieje duża szansa, że ​​i tak będziesz chciał użyć standardowej podstawy z podświetleniem Chroma LED.

Razer Raptor 27

Opcjonalny adapter VESA pozwoli Ci zamontować Raptor 27 na ramieniu monitora lub innym stojaku.

Poza poprawkami, o których wspomniałem wcześniej, niewiele się tutaj różni. Po tej aktualizacji porty nie uległy zmianie. Nadal jest wyposażony w port HDMI 2.0b, port DisplayPort v1.4, port USB-C z obsługą DisplayPort, dwa porty przelotowe USB Type-A 3.2 Gen 1 i gniazdo słuchawkowe.

Ładowarka Razer GaN

Ładuj do czterech urządzeń jednocześnie, dzieląc 130 W mocy.

Razer ma kolejną zapowiedź E3, ale ma niewiele wspólnego z grami: jest to ładowarka GaN o wartości 179,99 USD, która może dostarczyć do 130 W całkowitej mocy. Warto zauważyć, że jego dwa porty USB-C obsługują do 100 W (nie 130 W, jak mogłoby się wydawać), a dwa porty USB typu A mogą pobierać 18 W każdy. Jeśli masz podłączonych wiele urządzeń naraz, podzieli się między nie moc w watach, łącznie do 130W. Ładowarka jest dostarczana z kilkoma globalnymi adapterami w zestawie, więc może to być dobra opcja w podróży, w zależności od tego, dokąd się wybierasz.

Ładowarka GaN firmy Razer to nie jedyna opcja 100W na rynku. Istnieje podobnie wyglądająca ładowarka HyperJuice o wartości 100 USD, a ta firma stworzyła również te pomysłowe ładowarki GaN o mocy 65 W i 100 W, które można układać w stosy, aby uzyskać więcej mocy i więcej portów. Trudno będzie znaleźć szybszą ładowarkę USB-C niż 100 W, ale może się to zmienić w przyszłości, ponieważ nowa specyfikacja USB-C Release 2.1 obsługuje ładowanie do 240 W. Chociaż w międzyczasie znalezienie tańszej ładowarki GaN niż Razer nie będzie wymagało wiele wysiłku.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook