Nowości

Nowy monitor Poly ma wbudowany mikrofon, kamerę, a nawet oświetlenie do rozmów wideo

Poly, marka powstała po tym, jak producent słuchawek Plantronics kupił w 2018 roku firmę Polycom zajmującą się wideokonferencją, ogłasza nową linię sprzętu biurowego dla ery pracy w domu. Dostępna jest kamera internetowa Poly Studio P5 za 129 USD, osobisty pasek wideo Poly Studio P15 za 599 USD i monitor do spotkań osobistych Poly Studio P21 za 815 USD.

Szczególnie ciekawy jest wyświetlacz P21. Chociaż jest to zasadniczo 21-calowy monitor, został zaprojektowany tak, aby maksymalnie wykorzystać połączenia wideo. Ma wbudowaną kamerę internetową z fizyczną przesłoną zapewniającą prywatność, mikrofon i zintegrowane głośniki stereo. Jest nawet para świateł otoczenia po lewej i prawej stronie, aby Twoja twarz była dobrze oświetlona podczas rozmów wideo. Jego podstawka służy również jako ładowarka bezprzewodowa, a na dole ekranu znajdują się przyciski skrótów do połączeń wideo, w tym jeden do szybkiego wyciszania mikrofonu.

Na stronie produktu nie ma wzmianki o rozdzielczości ani typie monitora, a Poly reklamuje go jako „drugi lub zapasowy wyświetlacz”, mimo że reklamuje go jako „profesjonalny”. Wystarczy więc powiedzieć, że prawdopodobnie w najbliższym czasie nie zastąpi to głównego monitora.

Osobisty pasek wideo Poly P15.
: Poly

Kamera internetowa Poly Studio P5.
: Poly

P15 Personal Video Bar to kamera internetowa 4K (która automatycznie utrzymuje Cię w kadrze) z wbudowanym głośnikiem i mikrofonem. Jest też Poly Studio P5, kamera internetowa 1080p z 4-krotnym zoomem cyfrowym i wbudowanym złączem USB typu A, które umożliwia podłączenie bezprzewodowego odbiornika zestawu słuchawkowego bezpośrednio z tyłu aparatu. Obie kamery mają wbudowane przesłony zapewniające prywatność. Sprzedaje również pakiety swojej kamery internetowej Studio P5 z dołączonym zestawem słuchawkowym lub zestawem głośnomówiącym, zaczynając od 149,95 USD.

Poly od jakiegoś czasu działa w branży wideokonferencji, najpierw jako Polycom, a od czasu rebrandingu w 2019 r. Wprowadzenie na rynek najnowszego produktu jest następstwem ogromnego wzrostu liczby osób pracujących w domu, co ma trwać jeszcze długo po wystąpieniu bezpośrednich zagrożeń zdrowotnych związanych z przejściem pandemii. W zeszłym roku odnotowano niedobory kamer internetowych, ponieważ ludzie zmodernizowali swoje domowe konfiguracje rozmów wideo.

Wszystkie trzy nowe produkty będą dostępne od kwietnia, mówi Poly.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook