Nowości

Nowy OB-4 firmy Teenage Engineering to radio, instrument i głośnik w jednym

Czarodzieje syntezatorów ze szwedzkiej firmy produkującej elektronikę Teenage Engineering właśnie przedstawili swój prawdopodobnie najbardziej kłopotliwy i intrygujący produkt: przewijany system radiowy i głośnikowy zwany OB-4. Urządzenie, które jest teraz dostępne w kolorze czarnym lub czerwonym za 599 USD, jest równie eleganckie i dobrze zaprojektowane, jak standardowe produkty syntezatora firmy, ale zawiera wiele interesujących technologii pod maską.

Podstawową cechą OB-4 jest jego ręczne pokrętło przewijania w połączeniu ze zintegrowanym silnikiem, który, jak twierdzi firma, pozwoli ci przewinąć do wszystkiego, czego słuchałeś w ciągu ostatnich dwóch godzin na bieżąco – niezależnie od tego, czy było to radio na żywo , lista odtwarzania Spotify odtwarzana przez Bluetooth, a nawet podłączony instrument, taki jak jeden z syntezatorów Teenage Engineering. Stamtąd możesz odtworzyć to, co usłyszałeś lub zepsuć sam dźwięk, rozciągając go w czasie i zapętlając.

: Teenage Engineering

„Czy kiedykolwiek marzyłeś o możliwości natychmiastowego przewinięcia podczas słuchania radia, aby usłyszeć tytuł właśnie odtwarzanej piosenki? OB-4 nieustannie zapamiętuje wszystko, czego słuchasz, na niekończącej się taśmie zapętlonej ”- pisze firma na stronie produktu OB-4. „Przewijaj, rozciągaj w czasie i zapętlaj jednym ruchem palców. celowo lub przez przypadek. natychmiastowe przewijanie do tyłu w radiu to tylko jedna z magicznych sztuczek OB-4 ”.

Co właściwie możesz z tym zrobić? W tej chwili nie jest to do końca jasne. Firma ma tylko krótki zwiastun prezentujący OB-4 i nie zawiera żadnych demonstracji technologii przewijania w czasie rzeczywistym.

To powiedziawszy, nietrudno wyobrazić sobie całkiem interesujące przypadki użycia, takie jak pobranie próbki z obsady radia FM i włączenie jej do miksu, który łączysz na syntezatorze Teenage Engineering OP-1. Firma twierdzi, że urządzenie obsługuje najnowsze standardy Bluetooth, więc w przyszłości OB-4 będzie mógł łączyć się bezprzewodowo również z nowszym syntezatorem OP-Z. Istnieje również dodatek zwany „trybem dysku”, który według Teenage Engineering będzie zawierał różne funkcje eksperymentalne, począwszy od odtwarzacza otoczenia i metronomu.

„Jeśli pominiesz tradycyjne wejścia, takie jak wejście liniowe, Bluetooth i radio FM, skończysz w trybie dysku”, czytamy na stronie produktu. „W tym miejscu będziemy stale rozwijać nowe funkcje eksperymentalne dla OB – 4. To nasza publiczna przestrzeń badawcza, w której pozwalamy sobie na badanie i tworzenie prototypów wszystkiego, czym ten instrument medialny, jak go nazywamy, może się stać ”.

: Teenage Engineering

Poza tym jasne jest, że Teenage Engineering postrzega funkcję urządzenia częściowo jako bardzo ładnie wyglądający, ale drogi głośnik Bluetooth. Firma twierdzi, że można go używać po prostu do relaksu i słuchania radia lub ulubionej muzyki, a także ma uchwyt do przenoszenia, który pozwala zabrać go do znajomego lub na spotkanie w parku. Po odpowiednim złożeniu uchwyt służy również jako podstawka, dzięki czemu można go podeprzeć, aby uzyskać lepszy dostęp do fizycznych przycisków i tarcz. Ma średnią żywotność baterii wynoszącą 40 godzin słuchania na jednym ładowaniu, a dla zainteresowanych znajduje się szczegółowe zestawienie rzeczywistych specyfikacji głośników na stronie produktu.

Ciekawie będzie zobaczyć więcej tego, co może zrobić to urządzenie, gdy znajduje się w rękach tłumu producentów i miłośników muzyki, którzy naprawdę potrafią robić magię, używając syntezatorów Teenage Engineering i podobnych urządzeń. Na razie jest to jednak naprawdę dobrze zaprojektowane radio, jeśli nie najdroższe, jakie kiedykolwiek widziałeś.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook