Gry

Nowy plan Google Fiber: 100 USD za 2 Gb / s oraz router Wi-Fi 6 i przedłużacz siatki

Ilustracja laserów spływających w tunelu, przedstawiająca duże prędkości szerokopasmowe

Getty Images | Yuichiro Chino

Google Fiber wkrótce będzie oferować usługę 2Gbps za 100 dolarów miesięcznie, pakiet obejmujący router Wi-Fi 6 i przedłużacz sieci mesh, ogłosił wczoraj dostawca usług internetowych Alphabet.

Usługa Google Fibre-to-the-Home nigdy nie została wdrożona w takim stopniu, na jaki liczyło wielu ludzi, ale dostawca usług internetowych nadal wprowadza ulepszenia w miastach, w których zapewnia dostęp szerokopasmowy. Nowa oferta jest dwukrotnie szybsza niż standardowa usługa Google Fiber 1 Gb / si kosztuje 30 USD więcej. Podczas gdy nowa oferta to 2 Gb / s po stronie pobierania, będzie to 1 Gb / s do przesyłania.

Oprócz światłowodu do domu, Google Fiber oferuje w niektórych miastach bezprzewodowy dostęp do Internetu w domu za pośrednictwem usługi Webpass. Nawet usługa bezprzewodowa Webpass otrzyma plan 2Gbps, głosi ogłoszenie. Obecnie standardowe prędkości Webpass wahają się od 100 Mb / s do 1 Gb / s.

Usługa 2Gbps będzie początkowo dostępna dla niektórych klientów w przyszłym miesiącu w ramach programu Trusted Tester Google Fiber. Planowane jest wprowadzenie na „większość” rynków Google Fiber i Webpass w 2021 r. W ogłoszeniu nie podano żadnych szczegółów na temat Wi-Fi 6. router i przedłużacz siatki, które będą wliczone w cenę 100 USD. Google Fiber zapewnia klientom 1 Gb / s bramę i router w jednym urządzeniu, które nazywa się „Network Box”.

1 Gb / s to wystarczająca ilość dla większości ludzi, a miliony Amerykanów nie mają dostępu do czegokolwiek, nawet w niewielkim stopniu. Ale Google Fiber oczekuje zainteresowania ze strony ciężkich użytkowników.

„Dlaczego 2 Gig? W tym roku potrzeba większej szybkości i przepustowości stała się szczególnie dotkliwa, ponieważ wielu z nas żyje teraz przez całe życie – od pracy do szkoły po zabawę – w naszych domach, tworząc bezprecedensowy popyt na przepustowość Internetu”, Ogłoszenie o Google Fiber powiedział.

Gdzie, kiedy i jak się zarejestrować

Szczegóły dotyczące czasu są niejasne, ale oto, co Google Fiber ma do powiedzenia na temat dostępności 2 Gb / s i sposobu rejestracji:

Szukamy osób, które pomogą nam przetestować 2 Gig, zaczynając w Nashville i Huntsville w przyszłym miesiącu, a jesienią w innych miastach Google Fiber. Zmieniacze gier, superużytkownicy i rodziny, które potrzebują więcej możliwości swojego Internetu, mogą dołączyć do programu Google Fiber Trusted Tester, aby być wśród pierwszych, którzy wykorzystają dodatkową prędkość … Zarejestruj się tutaj, aby mieć szansę być wśród pierwszych testujących 2 koncerty w Twoim mieście.

2 Gig zostanie udostępniony wszystkim naszym klientom w Nashville i Huntsville jeszcze w tym roku, a na początku 2021 r. Planujemy uruchomić tę usługę w większości naszych miast korzystających z Google Fiber i Google Fiber Webpass.

Możesz również odwiedzić tę stronę i wprowadzić swój adres e-mail i adres, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności 2 Gb / s. Google Fiber oferuje usługi światłowodowe lub bezprzewodowe na 19 rynkach w USA; możesz zobaczyć listę na stronie internetowej dostawcy usług internetowych.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook