Nowości

Nowy router Nighthawk RAXE500 firmy Netgear to pierwszy router Wi-Fi 6E

Na targach CES 2021 firma Netgear ogłosiła pierwsze urządzenie obsługujące Wi-Fi 6E, które w pełni wykorzystuje pasmo 6 GHz: Nighthawk RAXE500, trójpasmowy router bezprzewodowy o wartości 599,99 USD.

Routery bezprzewodowe Wi-Fi 6E, takie jak ten, nadają w paśmie 6GHz, oprócz obsługi pasm 2,4GHz i 5GHz, z których może korzystać większość urządzeń. Szereg urządzeń uruchamianych na targach CES 2021 będzie obsługiwać Wi-Fi 6E, w wyniku czego routery, takie jak nowy Nighthawk RAXE500, mogą zapewnić nieograniczoną przepustowość urządzeniom, które tego wymagają. Co więcej, urządzenia podłączone przez 6GHz mogą uniknąć zakłóceń z wielu innych urządzeń domowych (nawet tych używanych przez pobliskich sąsiadów), które działają w zatłoczonych pasmach 2,4 GHz i 5 GHz.

Nowy router high-end firmy Netgear wygląda jak manta ray, co oznacza, że ​​jest stosunkowo równy kursowi dla linii routerów bezprzewodowych Nighthawk. Wygląd to jednak nie wszystko – router powinien zapewniać bardzo szybkie sygnały Wi-Fi AXE11000. Netgear twierdzi, że to urządzenie może przekroczyć prędkości gigabitowe dla urządzeń mobilnych i że ma łączną przepustowość 10,8 Gb / s w sieci bezprzewodowej.

Nowy Nighthawk ma pięć portów gigabitowych i dwa porty USB 3.0 z tyłu. Obsługuje prędkości wielu gigabitów za pośrednictwem kompatybilnego modemu DOCSIS 3.1, albo przez pojedyncze łącze 2,5 Gb / s RAXE500, albo wybierając metodę agregacji łączy wieloportowych (która oferuje prędkości do 2 Gb / s).

Netgear Nighthawk RAXE500

Widok portów w routerze RAXE500 Wi-Fi 6E.

Netgear ma kilka innych zapowiedzi na targi CES 2021, w tym odblokowaną wersję mobilnego hotspotu Nighthawk M5 5G Wi-Fi 6. Wariant zablokowany dla AT&T już istnieje, ale ten jest odblokowany do użytku z kartą SIM od dowolnego operatora, który obsługuje widma 5G poniżej 6 GHz. (W związku z tym i produktami wymienionymi poniżej Netgear twierdzi, że posiada certyfikaty dla T-Mobile i AT&T, chociaż nadal pracuje nad uzyskaniem certyfikatu Verizon i ma nadzieję, że do lutego.)

Netgear Nighthawk M5 5G

Wewnętrzna bateria mobilnego punktu dostępowego może działać do 13 godzin, jeśli spełnia wymagania Netgear lub może działać podłączona przez port USB-C. Oprócz funkcji routera bezprzewodowego, który może łączyć się z maksymalnie 32 urządzeniami bezprzewodowymi jednocześnie, hotspot może służyć jako modem 5G, podłączając go do routera bezprzewodowego za pośrednictwem portu Ethernet. Może to być przydatne, jeśli mieszkasz w miejscu, w którym nie ma świetnych opcji usług internetowych.

Mobilny hotspot Wi-Fi 6 Nighthawk M5 5G pojawi się w Ameryce Północnej w pierwszej połowie 2021 roku i chociaż nie ogłoszono żadnej ceny dla regionu USA, obecnie kosztuje on w Europie moc 799 euro.

Routery Netgear LM1200 i LAX20

Od lewej do prawej: modem Netgear LM1200 i Nighthawk LAX20.

W podobnym duchu Netgear ma dwa inne nowe produkty, które są odblokowane i obsługują sieć komórkową za pośrednictwem kart SIM, które mogą być przydatne w przypadku przerwy w świadczeniu usług internetowych lub zamiast podłączenia Internetu do Twojej przestrzeni życiowej.

LM1200 to modem 149,99 USD, który akceptuje kartę SIM 4G LTE i obsługuje prędkości CAT4 (do 150 Mb / s). Będzie dostępny jeszcze w tym miesiącu. Jeśli chcesz routera bezprzewodowego Wi-Fi 6, który akceptuje kartę SIM 4G LTE, dostępny teraz Nighthawk LAX20 za 299,99 USD może być dobrym rozwiązaniem. Oprócz obsługi połączeń bezprzewodowych jest szybszy w przypadku połączeń przewodowych niż LM1200 z szybkościami CAT6 (do 300 Mb / s).

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook