NowościOprogramowanie

Nowy Sense Fitbit mierzy temperaturę skóry, pomagając radzić sobie ze stresem

Fitbit zadebiutował dwoma nowymi smartwatche, Sense i Versa 3. Sense za 329 $ jest flagową opcją i jest najbardziej wydajnym urządzeniem do noszenia Fitbit. Versa 3 zastąpi Versę 2 i będzie kosztować 229 USD. Zamówienia w przedsprzedaży na oba zegarki rozpoczynają się dziś za pośrednictwem strony Fitbit, a ich premiera w USA nastąpi pod koniec września.

Chociaż dwa nowe zegarki wyglądają podobnie, Sense ma kilka bardziej zaawansowanych funkcji monitorowania stanu zdrowia, takich jak szczegółowe skany tętna z wykrywaniem migotania przedsionków (afib) za pomocą aplikacji elektrokardiogramu (EKG) wbudowanej w zegarek (wciąż oczekuje na zatwierdzenie przez FDA). W ten sposób jest na równi z najnowszymi smartwatche Apple i Samsung (chociaż funkcja EKG Samsunga w Galaxy Watch 3 nadal oczekuje na zatwierdzenie przez FDA).

To, co wyróżnia Sense, to funkcje wykrywania stresu, które są niezwykle potrzebne – szczególnie w dzisiejszym, coraz bardziej stresującym świecie. Aby zrobić odczyt, trzymasz dłoń nad ekranem i zaczynasz oddychać. Sense mierzy tętno, a w wyjątkowy sposób, temperatura skóry będzie zbierana za pomocą czujnika aktywności elektrodermalnej (EDA). Jeśli Twoja skóra jest gorąca, schłodzona lub lepka, Zmysł może zrozumieć, dlaczego dzieje się to z biegiem czasu. Aplikacja Fitbit oceni Twój poziom stresu, przy czym wyższy wynik będzie lepszy niż niższy.

Fitbit Sense

Zarówno Sense (pokazany na zdjęciu), jak i Versa 3 mają nowy mechanizm paska, który ułatwia ich wymianę.
: Fitbit

Oprócz funkcji EKG i EDA, Fitbit’s Sense i Versa 3 mają wiele takich samych funkcji smartwatcha. Oba mają wbudowany GPS, ekrany dotykowe OLED, wodoodporność do 50 metrów, co najmniej sześć dni pracy na baterii i nowy zatrzaskowy mechanizm magnetyczny. Oba obsługują również Fitbit Pay do płatności zbliżeniowych, a mając telefon z Androidem w pobliżu, będziesz mógł odpowiadać na SMS-y i odbierać połączenia za pomocą dowolnego smartwatcha za pośrednictwem wbudowanych mikrofonów i głośników.

Jeśli patrzysz na tańszą Versę 3, warto zauważyć, że wydaje się, że rozwiązuje ona kilka problemów związanych z Versą 2. Fitbit uprościł mechanizmy paska, które można odpinać po naciśnięciu przycisku z tyłu urządzenia. Wraz z obsługą Alexy dla zapytań głosowych Fitbit dodaje Asystenta Google do miksu, choć nie pojawi się on przed zimą 2020 roku. Asystenci głosowi nie byli szczególnie poręczni ani eleganccy w użyciu z wersją poprzedniej generacji, ponieważ nie było wbudowany głośnik do odtwarzania swoich głosów. Ten nowy model rozwiązuje ten problem za pomocą głośnika, który może to zrobić. Dodatkowo, jak wspomniano wcześniej, możesz odbierać połączenia głosowe przez Versa 3, gdy Twój telefon z Androidem jest w pobliżu.

Fitbit Inspire 2

Inspire 2 posiada nowy panel dotykowy w miejsce poprzedniej nawigacji opartej na przyciskach.
: Fitbit

Ostatnim ogłoszeniem Fitbit jest tracker fitness Inspire 2 za 99 USD. Jest stosunkowo prosty w stosunku do dwóch powyższych urządzeń, chociaż ta nowa iteracja ma wyrafinowany projekt z panelem dotykowym zamiast bocznego przycisku Inspire HR. Zachwala również 10-dniową żywotność baterii – dwa razy dłuższą niż poprzedni model – i co najważniejsze, jest wyposażony w pełny rok Fitbit Premium przy zakupie. Pozostałe dwa urządzenia opisane powyżej obejmują sześciomiesięczne testy Fitbit Premium.

Trudno powiedzieć, czy warto go zaktualizować, jeśli masz już Inspire pierwszej generacji, ale 99 USD wydaje się dobrą ceną za dyskretne, wodoodporne urządzenie, które może śledzić Twoją aktywność i sen, monitorować tętno i przesuwać telefon powiadomienia na nadgarstku.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook