RTV

Nowy Surface Pro 7 Plus firmy Microsoft ma większą baterię, wymienny dysk SSD i LTE

Firma Microsoft aktualizuje dziś swoją linię Surface Pro o odświeżony model Surface Pro 7 Plus, który jest dostępny tylko dla firm i szkół. Podczas gdy projekt i ekran na zewnątrz pozostają takie same jak w Surface Pro 7, Microsoft dokonał przeglądu wewnętrznych elementów urządzenia, aby zrobić miejsce dla najnowszych procesorów Intel 11. generacji, większej baterii, wymiennego dysku SSD i łączności LTE.

Oznacza to powrót LTE do głównej linii Surface Pro po raz pierwszy od 2015 roku, ale niestety nie ma łączności 5G, ponieważ Microsoft używa starszego modemu Qualcomm Snapdragon X20 LTE wewnątrz Surface Pro 7 Plus.

Surface Pro 7 Plus nie ma żadnych zewnętrznych zmian konstrukcyjnych.
Obraz: Microsoft

Dostępnych będzie wiele modeli, począwszy od Intel Core i3 (1115G4), a skończywszy na Intel Core i7 (1165G7). Tylko model Intel Core i5 (1135G7) będzie miał opcjonalne LTE od 1149 USD, a podstawowy model Core i3 jest dostarczany z 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci za 899 USD. Najwyższą opcję Core i7 (2799 USD) można również skonfigurować do 32 GB pamięci RAM i do 1 TB pamięci SSD.

Microsoft obiecuje teraz do 15 godzin pracy na baterii w Surface Pro 7 Plus, w porównaniu z 10,5 godzinami, które firma twierdzi na oryginalnym Surface Pro 7. Niewielka część tej poprawy żywotności baterii zostanie osiągnięta dzięki chipom Intel 11. generacji , ale w większości sprowadza się to do przejścia z pojemności akumulatora 46,5 Wh do 50,4 Wh.

Surface Pro 7 Plus jest również dostarczany z tym samym 12,3-calowym (2736 x 1824) wyświetlaczem PixelSense, który można znaleźć w oryginalnym Surface Pro 7, z pojedynczym portem USB-C, portem USB-A, gniazdem słuchawkowym 3,5 mm i Surface Podłącz port. Modele obsługujące tylko Wi-Fi będą wyposażone w czytnik kart MicroSDXC, a modele LTE zastąpią go nano SIM. Oznacza to, że Surface Pro 7 Plus nadal nie ma łączności Thunderbolt.

Wymienny dysk SSD w Surface Pro 7 Plus.
Obraz: Microsoft

Surface Pro 7 Plus ma również ogólnie większe niż normalne zmiany wewnętrzne. „Zmieniliśmy wnętrze dość znacząco” – wyjaśnia Robin Seiler, wiceprezes ds. Zarządzania programami urządzeń w firmie Microsoft, w wywiadzie dla The Verge. „Wymagało to od nas odwrócenia elementów wewnętrznych, aby umieścić dysk SSD tutaj, więc kiedy to zrobiliśmy, zaktualizowaliśmy również TDM (Thermal Design Model), aby uzyskać więcej miejsca na akumulator o większym rozmiarze”.

Wymienny dysk SSD działa tak samo, jak w Surface Pro X lub Surface Laptop 3, umożliwiając firmom wymianę dysków w celu naprawy.

Dlaczego więc nie ma większego przeprojektowania z cieńszymi ramkami wyświetlacza? Microsoft twierdzi, że chodzi głównie o spójność, ponieważ firmy chcą ujednolicić konfiguracje Surface Pro i współczynniki kształtu. „Jeśli spojrzymy na Surface Pro X, który ma cieńsze ramki, zauważymy dość istotne zmiany w lokalizacji portów, które są napędzane przez te ramki” – mówi Seiler. „Węższe ramki wymagają znacznych zmian pod względem kształtu i zgodności z poprzednimi wersjami [models]. ”

Surface Pro 7 Plus zaczyna się od 899 USD.
Obraz: Microsoft

Skupienie się na firmach i łączności LTE w czasie, gdy domowe połączenia internetowe mogą nie sprostać wymaganiom domowym, wyjaśnia również, dlaczego Microsoft nie wybrał nazwy Surface Pro 8 i nie udostępnił tego urządzenia konsumentom. „To po prostu przedłużenie komercyjnej linii produktów” – wyjaśnia Seiler. „Było dla nas ważne, aby zasygnalizować, że jest to rozszerzenie Pro 7, dla wszystkich klientów, którzy ustandaryzowali to”.

Mimo to rozczarowuje fakt, że odświeżony model z najnowszymi procesorami Intela i łącznością LTE nie będzie dostępny bezpośrednio dla konsumentów. Microsoft nie powie, czy to się zmieni w najbliższym czasie, ale wydaje się, że firma próbuje narysować granicę między Surface Pro jako zorientowanym na biznes a Surface Go i Surface Pro X dla konsumentów.

Microsoft planuje rozpocząć wysyłkę Surface Pro 7 Plus do klientów w Stanach Zjednoczonych 15 stycznia. Będzie on również dostępny w Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii i wielu krajach europejskich.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook