Foto

Nowy telefon 5G BlackBerry z Androidem i fizyczną klawiaturą pojawi się w 2021 roku

Niegdyś szanowana marka BlackBerry została ponownie licencjonowana przez firmę, która ma nadzieję na użycie znanej nazwy w celu zniwelowania uszczerbku na konkurencyjnym rynku telefonów z systemem Android. Tym razem jest to nowy teksański startup o nazwie OnwardMobility, który przejmuje stery, obiecując wypuścić urządzenie 5G BlackBerry z Androidem i fizyczną klawiaturą QWERTY w 2021 roku.

Niewiele więcej wiadomo na temat urządzenia, w tym rozmiaru ekranu lub wewnętrznych specyfikacji, ale powiedział OnwardMobility Rejestr będzie wyposażony w zupełnie nowy projekt klawiatury, który „będzie odzwierciedlał wartości marki wynikające z pisania na klawiaturze i wrażeń z wprowadzania danych”. Które, tak, jasne! Uwielbiam odzwierciedlać wartości marki. Rób to cały czas.

Wygląda na to, że OnwardMobility będzie kierować urządzenie do klientów korporacyjnych, kładąc nacisk na zdolność telefonu do wykonywania pracy w ruchu (z pewnością mniejszy los w przypadku pandemii?) I jego funkcje bezpieczeństwa. To wszystko ma sens, biorąc pod uwagę, że były to cechy, które przyciągały tak wielu klientów do urządzeń BlackBerry w przeszłości.

Wygląda też na to, że urządzenie nie będzie flagowym standardem, ale prawdopodobnie zdrową średnicą. Jak powiedział dyrektor generalny OnwardMobility, Peter Franklin Rejestr: „Najważniejsze dla nas jest nie tylko stworzenie najbezpieczniejszego i najbardziej produktywnego urządzenia, ale także bycie urządzeniem codziennego użytku. Oznacza to takie rzeczy, jak najwyższej klasy aparat i inne specyfikacje, których można oczekiwać od codziennego telefonu. Jednocześnie wiemy, że musimy być konkurencyjni, podobnie jak nasze ceny ”.

W uczciwości, „Być niepokonanym” to dobry przykład dla pozornie niemożliwej do zabicia marki, takiej jak BlackBerry.
Obraz: OnwardMobility

Warto pamiętać, jak dziwna była podróż BlackBerry jako marki. Urządzenia BlackBerry były w późnych latach monarchami świata mobilnego, ale potem Android i iOS zyskały popularność, a sprzedaż spadła.

Nastąpił pewnego rodzaju ponowne uruchomienie od 2013 r., Kiedy wypuszczono wiele urządzeń z systemem BlackBerry 10 (w tym paszport BlackBerry o fantastycznym kwadratowym kształcie). Następnie, w 2015 roku, firma w końcu przestawiła się na Androida z BlackBerry Priv i wysuwaną klawiaturą. W 2016 roku całkowicie zaprzestał produkcji własnych telefonów i udzielił licencji na markę chińskiemu producentowi TCL. TCL straci prawa do tej marki z dniem 31 sierpnia tego roku, co najwyraźniej utorowało drogę do wprowadzenia się OnwardMobility. (Uwaga dodatkowa: indyjska firma telekomunikacyjna Optiemus Infracom również stworzył własne urządzenia z Androidem marki BlackBerry, ale są one dostępne tylko na rynku indyjskim).

To sprawia, że ​​jest to czwarta lub piąta iteracja urządzeń BlackBerry, w zależności od tego, jak lubisz je liczyć. I nazwij nas głupimi, głupimi lub po prostu chorobliwymi, ale nadal jesteśmy bardzo ciekawi, co dokładnie wymyśli OnwardMobility.

Nowy telefon zostanie wyprodukowany przez FIH Mobile, spółkę zależną giganta produkcyjnego Foxconn. Będzie dostępny w Ameryce Północnej i Europie „w pierwszej połowie 2021 roku”.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook