Różności i nowinki technologia

Nowy telefon koncepcyjny Xiaomi ma wyświetlacz wodospadu na wszystkich czterech krawędziach

Xiaomi ogłosiło swoją najnowszą koncepcję telefonu: „poczwórnie zakrzywiony wyświetlacz wodospadu”. Oznacza to, że ekran nienazwanego telefonu ma nie tylko głębokie, 88-stopniowe krzywe „wodospadu” po lewej i prawej stronie, ale także na górze i na dole, nie pozostawiając miejsca na porty czy przyciski. Xiaomi twierdzi, że ma to na celu „poszerzenie granic wyświetlania do nieskończoności” i umożliwienie „prawdziwej, pozbawionej portów konstrukcji unibody”.

Oczywistym pytaniem jest, jak mogłoby to działać w rogach ekranu, a na podstawie zdjęć promocyjnych wygląda na to, że Xiaomi po prostu pozostawia je puste z małymi, zaokrąglonymi wycięciami. Nie do końca nieskończoność, ale nadal zgrabna sztuczka – chociaż dla osób, które już nie lubią stosunkowo skromnych zakrzywionych wyświetlaczy na telefonach takich jak Galaxy S21 Ultra, brzmi to jak ich koszmar.

Ogłoszenie koncepcyjnego urządzenia całkowicie za pośrednictwem renderowania nie ma wpływu na pokazanie go osobiście, jak to było powszechne przed COVID. Przedstawiciel Xiaomi mówi The Verge że ten telefon faktycznie istnieje i że sami go używali, bez powodu. Wyświetlacz jest wynikiem „niezliczonych przełomów w technologii gięcia i laminowania szkła”, według Xiaomi, i „stanowi sumę 46 przełomowych patentów”.

Ten koncepcyjny telefon jest następstwem ogłoszenia w zeszłym tygodniu pozornie dziwacznej technologii Xiaomi, prawdziwie bezprzewodowego systemu ładowania „Mi Air Charge”. A w 2019 roku Xiaomi ujawniło telefon Mi Mix Alpha, który miał wyświetlacz, który otaczał prawie całe urządzenie, choć ostatecznie nigdy nie trafił do sprzedaży. Ta najnowsza koncepcja może nigdy nie trafić do urządzenia dostępnego na rynku.

Xiaomi ogłosi globalną dostępność swojego znacznie bardziej konwencjonalnego flagowego telefonu Mi 11 podczas wydarzenia w następny poniedziałek, 8 lutego.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook