Gry

Nowy telewizor 4K TCL z serii 6 o wartości 650 USD ma podświetlenie Mini-LED i obsługuje gry z częstotliwością 120 Hz

Firma TCL wprowadziła na 2020 rok nową linię telewizorów 4K ze średniej półki z serii 5- i 6. Podobnie jak w poprzednich latach, mają one dużo wartości, z dobrym wzornictwem, czterema portami HDMI i wbudowanym oprogramowaniem Roku, które może wyeliminować potrzebę kup urządzenie do przesyłania strumieniowego. Co ważne, oferują również pełną obsługę standardów HDR, więc nie zostaniesz pominięty w następnej grze Super Bowl z obsługą HDR, kiedykolwiek to nastąpi. Zawiera to, co TCL nazywa „HDR Pro Pack”, z obsługą Dolby Vision, HDR10 i HLG. Jednak najwięcej uwagi zasługują funkcje premium, takie jak ekrany QLED o wysokim kontraście i dokładne podświetlenie Mini-LED, które obniżyło skalę cen i są znacznie tańsze.

Najniższa cena 50-calowy telewizor z serii 5 (model 50S535) kosztuje 400 USD i ma ekran QLED, panel częstotliwości odświeżania 60 Hz i 40 lokalnych stref ściemniania. Zdecydowanie nie jest to opcja, której chcesz, jeśli pragniesz najbardziej kinowych wrażeń lub takiej, która nadaje się do szybkich gier, ale telewizor QLED za 400 USD? To wspaniale. Nowa seria 5 TCL jest również dostępna w modelu 55-calowym za 450 USD i 65-calowym za 630 USD, każdy z niewielkim wzrostem w lokalnych strefach ściemniania do odpowiednio 48 i 56.

Nowy model serii 6.
: TCL

Nowa seria 6 TCL również ma QLED, ale przede wszystkim ma podświetlenie Mini-LED, które było jednym z głównych punktów sprzedaży wysokiej klasy modelu z serii 8 z zeszłego roku, który rzadko spadał poniżej 1000 USD. Dzięki podświetleniu Mini-LED następuje ogromny wzrost lokalnych stref przyciemnienia, więc nie zauważysz poplamionych części ekranu tak bardzo, gdy oglądasz coś, co jest ciemne i klimatyczne. Co więcej, każdy telewizor z serii 6 obsługuje zmienną częstotliwość odświeżania z obsługą do 120 Hz, co przyda się, jeśli planujesz podłączyć PS5 lub Xbox Series X, gdy pojawią się w tym roku.

W tym celu TCL twierdzi, że seria 6 jest pierwszym telewizorem wyposażonym w tryb gry z certyfikatem THX, który obiecuje graczom dreszczyk emocji „bez żadnych kompromisów w grach z bardzo niskim opóźnieniem”. Ten model zaczyna się od 650 USD za 55-calową wersję, do 900 USD za 65-calowy telewizor i wreszcie 1400 USD za największy 75-calowy model.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook