GryNowości

Nowy tryb FPS Boost firmy Microsoft dla Xbox Series X i S może podwoić liczbę klatek na sekundę w grach

Microsoft wprowadza nową funkcję FPS Boost dla swoich najnowszych konsol Xbox Series X i Series S, która ma na celu poprawę działania istniejących gier. Podczas gdy Microsoft wcześniej koncentrował się na poprawie liczby klatek na sekundę z kompatybilnością wsteczną dla swoich najnowszych konsol Xbox, FPS Boost jest specjalnie zaprojektowany do ulepszania starszych gier bez konieczności wkładania przez deweloperów żadnej dodatkowej pracy.

Niektóre gry prawie podwoją liczbę klatek na sekundę, a Microsoft twierdzi, że widział kilka przypadków, w których tytuły kompatybilne wstecz nawet czterokrotnie zwiększyły liczbę klatek na sekundę. Pierwsze gry obsługujące FPS Boost to Far Cry 4, New Super Lucky’s Tale, Sniper Elite 4, UFC 4, i Watch Dogs 2. Ulepszenia różnią się w zależności od gier, z rozszerzeniem New Super Lucky’s Tale teraz działa z prędkością do 120 kl./s oraz UFC 4 obejmuje 60 klatek na sekundę, szczególnie na Xbox Series S.

Gry, które działają z funkcją FPS Boost, będą zawierać nowy wskaźnik po naciśnięciu przycisku Xbox na kontrolerze, podobnie jak wskaźniki szybkiego wznowienia lub automatycznego HDR pojawiają się dziś na konsolach Xbox Series X i S.

Nowa funkcja FPS Boost dla Xbox Series X i S.
Obraz: Microsoft

„To dopiero początek” – wyjaśnia Paul Eng, starszy menedżer programu w Xbox. „Wkrótce ogłosimy i udostępnimy więcej tytułów z funkcją FPS Boost, ponieważ w nadchodzącej aktualizacji systemu wprowadzimy nowe ikony menu i ustawienia systemowe”. Ta nowa aktualizacja panelu pojawi się wiosną i obejmie możliwość przełączania opcji zgodności w grach. Będziesz mógł wyłączyć automatyczne HDR lub włączać i wyłączać tę nową funkcję FPS Boost, aby naprawdę zobaczyć wpływ, jaki zapewnia, lub po prostu grać w gry w ich oryginalnej formie.

Firma Microsoft wkrótce wprowadzi szerzej FPS Boost dzięki tej nowej aktualizacji pulpitu nawigacyjnego. Chociaż początkowa lista jest dość ograniczona, Microsoft twierdzi, że planuje ogłosić więcej gier obsługujących FPS Boost w nadchodzących miesiącach.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook