Różności i nowinki technologia

Nowy zegarek TicWatch Pro S firmy Mobvoi wydaje się być spóźnionym smartwatchem

Po TicWatch Pro 3, Mobvoi ogłosił TicWatch Pro S, smartwatch, który przenosi niektóre z charakterystycznych funkcji TicWatch, takich jak „podwójny wyświetlacz”, który nakłada stale włączony wyświetlacz LCD na ekran AMOLED, aby zapewnić dłuższą żywotność baterii, a niektóre niestandardowe aplikacje zdrowotne za nieco bardziej przystępną cenę 259,99 USD. Ale starsze elementy wewnętrzne urządzenia mogą nie czynić go tak apetycznym.

TicWatch Pro S kosztuje 40 USD mniej niż Pro 3, ale ta cena ma dość duże kompromisy. Przede wszystkim stary procesor. Jak podkreśliliśmy w naszej recenzji, droższy TicWatch Pro 3 ma nowy Snapdragon 4100, który zapewnia większą moc obliczeniową i wydajność baterii, aby rozwiązać niektóre długotrwałe problemy z Wear OS. Ale TicWatch Pro S radzi sobie ze starym Snapdragonem 2100, procesorem, który kręci się wokół urządzeń Wear OS od co najmniej 2016 roku.

TicWatch Pro S jest grubszy niż Pro 3 i tylko o 2 mm węższy.
: Mobvoi

I chociaż TicWatch Pro S jest w rzeczywistości nieco grubszy niż Pro 3 (12,6 mm vs 12,2 mm) i tylko nieco węższy (45 mm szerokości vs 47 mm), jest również obarczony mniejszą baterią. W porównaniu z baterią 577 mAh w Pro 3, Pro S ma do dyspozycji tylko 415 mAh. W innych okolicznościach może to być nieznaczna różnica, ale gdy żywotność baterii była obszarem wymagającym poprawy w przypadku większości zegarków Wear OS, nie należy tego ignorować.

TicWatch Pro 3 jest duży dla większości nadgarstków i niewiele większy niż TicWatch Pro S.
: Dieter Bohn / The Verge

Niewielka zmiana rozmiaru również nie wydaje się mieć dużego znaczenia dla każdego, kto uznałby TicWatch Pro 3 za zbyt duży.

Opcja zawsze włączonego wyświetlacza TicWatch Pro S jest zgrabna i może zapewnić dłuższą żywotność baterii niż przeciętne urządzenie Wear OS, ale jeśli zasila go wnętrze zegarka Wear OS sprzed pięciu lat, warto wstrzymać się i ponownie rozważyć ile jest dla Ciebie warte te dodatkowe 40 dolarów.

TicWatch Pro S jest dziś dostępny w USA, Wielkiej Brytanii i Europie za 259,99 USD ze strony Mobvoi i Amazon.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook