Różności i nowinki technologia

Nowy „zielony pokój” w Google Meet umożliwia wstępne sprawdzenie dźwięku i obrazu

Zrozumienie, w jaki sposób trafiasz na wideokonferencję, może być trudne, zwłaszcza jeśli chcesz się upewnić, że wszystko działa, zanim rozpoczniesz spotkanie. Jak twoje oświetlenie? Czy siedzisz zbyt blisko lub zbyt daleko od aparatu? Czy twój dźwięk jest w porządku, czy przypadkowo zostałeś wyciszony, czy też brzmisz, jakbyś był w komorze echa?

Google ułatwiło teraz sprawdzenie Twojego wyglądu i technologii przed konferencja Meet z nową funkcją „green room” (via 9to5Google). Kiedy zaczynasz lub przygotowujesz się do spotkania, w zwykłym trybie „Gotowy do dołączenia?” w oknie, które pojawiło się po raz pierwszy, zobaczysz teraz mały przycisk pod filmem z napisem „Sprawdź swoje audio i wideo”. Wystarczy kliknąć ten przycisk, a wyskakujące okienko nie tylko pokaże obraz wideo, ale pozwoli Ci zobaczyć (i zmienić), który mikrofon, głośnik i kamera są aktualnie na żywo.

W „zielonym pokoju” Google Meet możesz sprawdzić swoje audio i wideo.

W „zielonym pokoju” Google Meet możesz sprawdzić swoje audio i wideo.

Przycisk „Dalej” w tym wyskakującym okienku umożliwia nagranie krótkiego, 6-sekundowego fragmentu wideo, co pozwala zobaczyć, jak będziesz wyglądać i brzmieć dla innych uczestników spotkania. Według Google klip jest prywatny i nie zostanie zapisany. Twój mikrofon, głośnik, kamera i połączenie są również sprawdzane przez system i otrzymują zielone znaczniki wyboru, jeśli wydają się działać.

Chociaż wcześniej mogłeś zobaczyć, jak wyglądałeś w początkowej fazie „Gotowy do dołączenia?” okno, nowy „zielony pokój” Meet może być jeszcze bardziej pomocny. Możesz na przykład przetestować różne formy oświetlenia, sprawdzić, czy dźwięk w laptopie jest lepszy, czy gorszy niż w zestawie słuchawkowym, i upewnić się, że dobrze wyglądasz przed rozpoczęciem spotkania – ze współpracownikami, przyjaciółmi lub rodziną.

Nowa funkcja „zielonego pokoju” w Google Meet jest już dostępna.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook